Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Zabıtadan börekçi ve pastanelere denetim

Keşan Belediyesi ekipleri şehir merkezinde bulunan pastane ve börekçilerde denetimlere başladı.

Gıda Mühendisi Murat Yalçınkaya, Gıda Teknikeri Özge Çakır, Sağlık Memuru Mehmet Çevik ve Zabıta Memuru Aynur Dehmen’den oluşan ekip şehirdeki pastane ve börekçilerin sattıkları ürünlerin gramajlarını, hijyen durumlarını, tarihi geçmiş ürün olup olmadığını ve resmi belgelerinin eksik olup olmadığını kontrol ettiler.

Denetimlere bugüne kadar belediyeye gelen şikayetleri değerlendirerek başladıklarını söyleyen Keşan Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, “Ürünler, odaların belirlediği fiyat ve gramajda satılmalı ve güncel fiyat listesi kullanılmalı. Halkımızın sağlığına zarar veren durumlar Keşan Belediyesi ekiplerimiz tarafından denetlenmeye devam edecektir.”denildi.

Denetimlerde eksikleri olan işyerlerinin tespit edildiği ve eksiklerini tamamlamaları için süre tanındığı bu süre içinde eksiklerini tamamlamayan işyerlerine gerekli cezai işlemlerin yapılacağı belirtildi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ