Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Torbalı’da Atatürk Sürprizi…

Torbalılılar hafta sonu büyük bir sürprizle güne başladı. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un talimatıyla belediye binası önünde bulunan meydana Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz’da çekilen fotoğrafının özel tasarımlı silüeti konuldu. Özel tasarıma sahip olan lazer kesimli tam 6 metre uzunluğundaki Atatürk silüeti ilçe sakinlerinden tam not aldı. Akşamları led ışıklarla aydınlatılan ve görsel olarak büyük dikkat çeken silüetin fotoğrafını çekmek için vatandaşlar adeta birbiri ile yarıştı. İlçe sakinlerinin talebi doğrultusunda meydana Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili bir çalışma yapmak isteyen belediyenin bu girişimi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

Torbalı Belediyesi tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ‘Özgürlüğümüzün imzasını bağrımıza bastık’ notlu silüetin meydandaki halinin fotoğrafına binlerce beğeni ve yorum yağdı.  Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu, “Atatürk hepimizin ortak değeri. Başkanımız İsmail Uygur’un talimatıyla estetik ve modern bir çalışmayı hayata geçirdiğimiz için mutluyuz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan çalışma için mutluluklarını dile getiren Torbalılı vatandaşlar, “Torbalı Belediyesi’nin bu sürprizi bizi çok sevindirdi. Değerlerimize önem verilmesi ve yaşatılması bizleri duygulandırdı. Geçmişimize sahip çıkan, geleceğimizi de güven altına almaya çalışan belediyemize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ