Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Süleymanpaşa Belediyesi askere gidecek gençlere asker paketi dağıtacak

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi vatani görevini yapmak üzere askerlik belgelerini teslim alan asker adayları için asker paketi dağıtacak.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve dağıtımı yapılacak paketlerin içeriğinde askerlik süresince ihtiyaç duyulabilecek çanta, askı, dikiş seti, çengelli iğne, kilit, ipli boyun cüzdanı, tırnak makası, çantalı tıraş takımı, sabunluk, küçük ve büyük havlu, küçük ve büyük çamaşır filesi, temiz çamaşır torbası, kirli çamaşır torbası, botlar için boya ve fırça, atlet, don ve çorap yer alıyor.

EŞKİNAT: “EVLATLARIMIZIN İHTİYAÇ DUYABİLECEĞİ ŞEYLERDEN OLUŞAN BİR PAKET HAZIRLADIK”

Asker paketleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Askerlik ülkemizde çok özel bir görev. Gençlerimizin olgunlaştığı, geliştiği, vatanına daha da çok bağlandığı, ana kucağından belki de ilk defa ayrılıp asker ocağına gittiği kutsal bir görev. Bizde bu kutsal görevde evlatlarımızın ihtiyaç duyabileceği şeylerden oluşan bir paket hazırladık. Askere gidecek tüm evlatlarımızı Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne askerlik paketini almaya bekliyoruz.” dedi.

“TÜM SEVDİKLERİNİZLE SİZLERE BİR TELEFON KADAR UZAKTA YOLUNUZU GÖZLÜYOR OLACAĞIZ”

Vatani görevini yapacak gençlere bir de mesaj veren Eşkinat; “Herhangi bir şekilde gönlünüze memleket sevgisi düştüğünde gözünüzün gördüğü her yerin Tekirdağ olduğunu düşünün. Bizler, tüm sevdiklerinizle sizlere bir telefon kadar uzakta yolunuzu gözlüyor olacağız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bu ülkenin bağımsızlığını sağladığını, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olduğunuzu aklınızdan hiç çıkarmayın. Şimdiden hepinize hayırlı tezkereler diliyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Asker paketi ile ilgili detaylı bilgiyi 0850 450 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’nden alabilir, asker paketleri için Eskicami – Ortacami Mahallesi Soysal Sokak’taki Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ