Kıyı Ege Belediyeler Birliği

ŞOFÖRLER İSTEDİ BAŞKAN YAPTI

Esnaf istedi Muratpaşa yaptı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatıyla toplu ulaşım esnafının Güzeloba Mahallesi Bayındırlık Caddesi asfaltının yenilenmesini istediğini haftası geçmeden yerine getirdi. Şoförlerin sürüş güvenliğini tehlikeye attığını belirttiği 1 kilometrelik caddenin asfaltı sıfırdan yapıldı.

Başkan Uysal, Temmuz ayının son günlerinde yeni yönetimini seçen Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti, Oda Başkanı Yasin Arslan’a “Hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

Ziyarette, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde Antalya’da toplu ulaşımın düzenlenmesinde Muratpaşa Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunun bulunmadığını dile getiren Başkan Uysal, “Ancak Muratpaşa’nın 56 mahallesinde gerçekleştirdiğimiz cadde ve sokak yenileme projeyle Antalya’da güvenli ve konforlu ulaşım için de çalışıyoruz” dedi.

Muratpaşa’nın asfalt çalışmalarının gerek yakıt gerekse araç bakım maliyetleri açısında esnafa maddi katkısının da bulunduğunu anlatan oda yönetimi, Güzeloba Mahallesi’nde Lara Caddesi’nden ayrılarak denize kadar uzanan Bayındırlık Caddesi’nde sürüş güvenliği açısından sorun yaşadıklarını aktardı. Şoförler, keskin bir virajın bulunduğu caddenin yenilenmesini talep etti.

Esnafın talebiyle bizzat ilgilenen Başkan Uysal, gerekli talimatları verdi ve Bayındırlık Caddesi’nde asfalt çalışmaları ziyarettin üzerinden 1 hafta geçmeden başladı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki caddede eskiyen asfaltı tamamen kazıdı, virajın bulunduğu noktada eğitim düzenlemelerini de yaparak caddeyi yeniledi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ