Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Sızır Belediyesinde Toplu Sözleşme Anlaşmayla Sonuçlandı

  Sızır Belediyesine bağlı kadrolu 16 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Belediye adına Katılan Sızır Belediye Başkanı Nevzat GÖKSU, Mali Hizmetler Müdürü Derviş KEKEÇ, Personel Şefi Şevki KABASAKAL ile Hizmet İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Nihat ŞİMŞEK, Şube Mali Sekreteri Nevzat ERDEM ve Sendika İşyeri Temsilcisi Metin DEMİR arasında yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmayla sonuçlandı. Belediye yönetimi ve Hizmet İş Sendikası yetkilileri arasında 3. tur görüşmeler sonucunda varılan anlaşmaya göre; işçilerin maaşlarında 1. yıl için %10,  2. yıl için %15 artış yapılmasında mutabakat sağlandı.

Belediye Başkanımız Sayın Nevzat GÖKSU konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada kendilerinin emek’ ten ve üretenden yana tavır koyduklarını, bütçe imkanları dahilinde her iki tarafı da memmun edecek anlaşmayı yaptıklarını belirtti. İşçilerimizin maaşlarına ve diğer mali ve sosyal haklarına yaptığımız iyileştirmelerle görevleri, kıdemleri ve yaptığı işlere göre aylık net 4300 ile 4800 TL arasında bir gelire kavuşmuş oldular. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ