Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Sabahattin Ali Buca’da Anıldı..

     Türk edebiyatının klasikleri arasına giren “Kürk Mantolu Madonna” ve “Kuyucaklı Yusuf” gibi pek çok önemli roman, öykü ve şiirin yazarı olan Sabahattin Ali, 112. Doğum gününde Buca Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle anıldı.

Türk edebiyatının usta kalemi Sabahattin Ali 112. doğum gününde Buca’da unutulmadı. ‘Değirmen’, ‘Kağnı’, ‘Ses’, ‘Yeni Dünya’, ‘Sırça Köşk’, adlı öykü kitapları, ‘Kuyucaklı Yusuf’, ‘İçimizdeki Şeytan’, ‘Kürk Mantolu Madonna’ romanları ve ‘Dağlar ve Rüzgar’ adlı şiir kitaplarıyla hafızalara kazınan, unutulmaz yazar Sabahattin Ali, Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen muhteşem etkinlikle anıldı.

1948 yılında faili meçhul cinayete kurban giden Sabahattin Ali’nin yaşamını anlatan video gösterimi ile başlayan etkinliğin sunuculuğunu Mustafa Onur Atacan yaptı. Atacan, Sabahattin Ali’nin yazdığı öykü ve şiirleri usta yazarın yaşamından kesitlerle harmanlayarak sanatsever Bucalılara anlattı.

Bucalıların yoğun ilgi gösterdiği anma etkinliğinde usta kalemin Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan ve Kuyucaklı Yusuf isimli eserleri Bucalı sanatseverlere dağıtıldı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ