Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Patent pisti ilk günden ‘1 numara’ oldu

Muratpaşa Belediyesi’nin Meydan Kavağı Mahallesi’nde paten ve kaykay tutkunu çocuklar ve gençler için 3 bin 308 metrekare genişliğe sahip pist çalışmaları tamamlandı. Rampaların montajının tamamlanmasının hemen ardından pist patencilerin 1 numaralı tercihi oldu.

Muratpaşa Belediyesi’nin model araç, paten ve kaykay tutkunları için Meydan Kavağı Mahallesi’nde 6 bin 978 metrekare genişliğinde bir alanda devam eden çalışmaları tamamlandı.

Meydan Kavağı 1150 ve 1592 sokak kesişiminde bulunan alanın paten ve kaykaycılar için hazırlanan 3 bin 308 metrekarelik bölümünde rampalar hafta sonu yerleştirildi. Rampaların montajının tamamlanmasıyla birlikte pist daha ilk günden patencilerin 1 numaralı pisti haline geldi.

Alanın 3 bin 670 metrekarelik bölümü model araba, uçak ve helikopter tutkunları için düzenlenirken ‘sıfır asfaltla’ kaplanan pist model araba yarışları, driftler için hazır hale geldi. Alan, ayrıca, model uçak ve helikopter için de güvenli kalkış ve iniş olanağı sunuyor. Meydan Kavağı Mahallesi’ndeki hobi alanını aynı zamanda sosyal etkinlikler içinde kullanılabilecek. 138 araç kapasiteli açık otoparka sahip alanın tüm bunlarla birlikte 2 bin 500 metrekarelik bir çocuk parkına da sahip.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ