Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Özçınar ve KTBB Heyeti Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’u Makamında Ziyaret Etti.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin davetiyle bu sabah İzmir’e gelen Özçınar ve beraberindeki heyet temaslarını 21 Ekim’e kadar sürdürecek. Heyet bugün ilk olarak Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı  ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’u makamında ziyaret etti.

    Birlik Başkanımız ve Narlıdere Belediye Başkanı  Batur, KTBB Başkanı ve heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, gerçekleştirilen temasların önemine değindi. Özçınar da İzmir’de olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti (TC) ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kurumlar arası işbirliği ve temasların son derece önemli olduğunu vurguladı.Mahmut Özçınar, “Tecrübe Paylaşımı ve Araştırma Programı”nın da son derece yararlı olacağına inandıklarını dile getirdi.

Karşılıklı plaket takdiminde bulunuldu…

 

Heyet Narlıdere Kültür Evi ve daha sonra da Rauf Denktaş Parkı’nı ziyaret etti.

 

 

Perşembe günü  İzmir’deki temaslarını sürdüren Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile beraberindeki heyet Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hurşit AKDEMİR’in eşiliğinde,Urla Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Urla’ nın kalkınması ve kültürel alışveriş konusunda 2 saatlik brifing aldı.

     Urla Belediyesi ziyaretinnin ardından Cuma günü Heyet  Çeşme Dalyan’da gerçekleşen 4. Aşk Festivali’ne katıldı. Festival alanı ve stantları gezen belediye başkanları ülkemizde de gerçekleşen festivallerle ilgili de fikir alışverişinde bulundu.

     Ziyaretlerinin çok yararlı geçtiğini ifade eden Özçınar, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’a bir de anı plaketi takdim etti. Dalgıç daha sonra KTBB Heyeti onuruna bir yemek verdi.

Heyet ayrıca belediyecilik faaliyetlerinin geliştirilmesi kapsamında ziyaretlerde bulunmaya devam etti.Güzelbahçe Belediyesi  ve  Urla Belediyesi brifing ve veri paylaşımları ile gerekli konularda bildirimlerde bulundu.

KTBB heyeti yarın temaslarını tamamlayarak KKTC’ye döndü.

Özçınar’ın başkanlığındaki KTBB heyetinde, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Alayköy Belediye Başkanı Hulusi Manisoy, İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, Serdarlı Belediye Başkanı Halil Kasım, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros yer alıyor.

 

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ