Kıyı Ege Belediyeler Birliği

ÖLÜMSÜZLÜĞÜNÜN 58’inci Yılında Memleket Şairi NAZIM HİKMET…

      Memleket şairi, büyük usta Nazım Hikmet, ölümsüzlüğünün 58’nci yılında Ayvalık Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde tiyatro sanatçısı Orhan Aydın ve besteci-yorumcu Haluk Çetin’in “Elleriniz ve Yalana Dair” adlı şiir ve müzik dinletisiyle anıldı. Nazım Hikmet şiirleri ve şiirlerinden bestelenen şarkıların seslendirildiği anma etkinliğinde izleyiciler de şarkı ve şiirlere eşlik etti.

      Pandemi sürecinde ilk kez Ayvalık’ta sahne aldığını ve 1.5 yıldır sadece sosyal medya canlı yayınları sayesinde seyircisiyle buluşabildiğini anlatan yılların deneyimli tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, “Bugün yine beş canlı yayına katıldım ama 1,5 yıl sonra sahneye çıkmak çok keyifliydi, seyirciyi özlemişiz. Pandemi süreci hala tehlikeli ama olağanüstü bir durumda olan önce sanatçıya oluyor. Nazım Hikmet’in ölümünün 58’inci ölüm yıldönümü nedeniyle sahne imkanı sunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e teşekkür ediyorum. İnadına sanatçının yanında durduğu için. Ayrıca salonu da çok beğendim, eski bir sinema salonunun, böyle bir dönemde tiyatro salonu yapılabilmesi muhteşem kutluyorum. .Sanat ve sanatçı her yerde yok edilirken, böyle olumlu gelişmeleri duyunca umut doluyor insan” dedi.

       Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelenmiş şarkıları gitarıyla seslendiren besteci ve yorumcu Haluk Çetin de, “Bir buçuk yıl sonra gerçekten ilaç gibi geldi. Çok güzel bir akşam oldu. Seyirciyle buluşmak, onlarla birlikte şarkıları seslendirmek çok keyifliydi. Demek ki pandemi koşullarına uygun düzenleme yapıldığında gösteri de yapılabiliyormuş. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e ve emeğini geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ