Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Narlıdere’nin Çocuklarından Muhteşem Konser…

Narlıdere Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi. Orkestrada yer alan 80 çocuk, birbirinden güzel senfoni eserlerini sanatseverlere sundu, salon tıka basa doldu! Başkan Ali Engin “İzmir’in -belediye bünyesinde kurulan- ilk çocuk senfoni orkestrasını ülkemizin sanat yaşamına armağan ediyoruz” dedi.
 
 80 KİŞİLİK DEV ORKESTRA
Kültür- Sanat çalışmalarıyla dikkat çeken Narlıdere Belediyesi, 2 ay önce kurduğu Çocuk Senfoni Orkestrası ile ilk kez ‘sahne’ dedi. En küçüğü 8, en büyüğü 16 yaşında olan 80 kişilik orkestra, Narlıdere AKM’yi dolduran sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Genel Sanat Yönetmenliğini Dilek Rodos’un üstlendiği orkestrayı ünlü Şef Kartal Akıncı yönetti, 9 eser çalındı. Minik piyanistler Deniz Acar ve Nehir Özzengin orkestraya eşlik etti. 8 yaşındaki Kaan Demir Demiray da iki esere ‘şeflik’ yaptı.

 AYAKTA ALKIŞLADILAR
 Yaklaşık 2 saat süren konser, İzmir Marşı ile sona erdi. Sanatseverler, konser sonunda orkestrayı ayakta alkışladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da gönderdiği telgrafla Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’i ve orkestrada yer alan çocukları tebrik etti.
 
 “GURUR DUYDUK”
 Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “‪Narlıderemizi kültürün ve sanatın başkenti yapmak gibi bir hayalle yola çıktık. İzmir’in ilk Belediye Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kurduk ve çocuklarımız kısa süreçte muhteşem bir konsere imza attı, gurur duyduk. Orkestramızı, ülkemizin sanat yaşamına armağan ediyoruz. İlk konserimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm sanatseverlere ve ailelere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ