Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Narlıdere’nin Bisiklet Yolu Eylül’de Bitiyor!

Narlıdere’de bisiklet kullanımını artırmak ve kent içi ulaşımda alternatif yaratmak için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, orman ve denizi bütünleştirecek “Yürüyüş ve Bisiklet Yolu” projesinde sona yaklaştı. 4 kilometrelik güzergah için Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile asfaltlama çalışması yapıldı. Başkan Ali Engin “Hem bisiklet sürmeyi hem de yürüyüşü teşvik edeceğiz. Orman ile sahili birleştireceğiz” dedi.

ASFALT VE PEYZAJ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Kent içinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık yaratmak için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, kenti boydan boya saracak Bisiklet ve Yaya Yolu Projesinde sona yaklaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi desteği ile yürütülen asfalt ve beton çalışmaları tamamlandı. Güzergaha, 5 bin metrekare asfalt döküldü. 850 metrekare de bordür döşendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, güzergah üzerinde çiçeklendirme çalışmaları yaptı.

KENTİ BOYDAN BOYA SARACAK

Deniz ve ormanı birleştirecek olan proje Çamtepe ve Narlı Mahallelerini kapsayacak. Ali Onbaşı Deresi, Çelebi Sokak civarı, Malatyalılar Derneği önündeki meydan, Yukarı Köy ve Pazaryerini izleyecek güzergahta, toplamda 4 kilometrelik bisiklet ve yaya yolu yapılmış olacak. Çalışmalar Eylül ayında tamamlanacak ve proje halkın kullanımına sunulacak.

“ORMAN İLE SAHİLİ BİRLEŞTİRİYORUZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Narlıderemiz için güzel ve keyifli projeler üretmeye devam ediyoruz. 4 kilometrelik güzergah, ilçemizin en merkezi noktalarından geçecek. Hem bisiklet sürmeyi hem de yürüyüşü teşvik edeceğiz. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Narlıderelilerin sokakta daha çok vakit geçirmesini ve ilçeye olan aidiyet duygusunun artmasını hedefliyoruz. Orman ile sahili bu proje ile birleştiriyoruz” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ