Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Muratpaşa’dan farkındalık semineri

Muratpaşa Belediyesi, serebral palsi yani beyin felci hastalığına dikkat çekmek için kendisi de aynı zamanda bu hastalıkla uzun yıllar mücadele eden gazeteci Umut Koşan’la seminer programı düzenlendi. Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de düzenlenen seminere çok sayıda engelli birey ve aileleri katıldı.

Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezi sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden dolayı oluşan serebral palsi hastalığına dikkat çekmek için seminer düzenlendi.

Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de düzenlenen seminerin konuşmacısı doğum sırasında kordon dolanması yaşayan ve 2 yaşında serebral palsi yani beyin felci tanısı konan gazeteci, engelli birey ve aile danışmanı Koşan oldu. Bugün 36 yaşında olan Koşan, ailesiyle birlikte uzun yıllar yaşadığı tıbbi ve sosyal rehabilitasyon dönemine ilişkin deneyimlerini, sonrasında Antalya’da başlayan muhabirlik serüveni, ardından belgeselcilik ve Kanada’da düzenlenen bir yarışmada birincilik kazanan senaristliğini ve yönetmeliğini yaptığı ‘Yitik Beşli’ isimli kısa filmiyle edindiği deneyimleri engelli bireyler ve aileleriyle paylaştı.

 

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ