Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Gerze , Otogara kavuşuyor…

Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ Gerze  ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette Belediye Başkanı Cevat ŞENSOY, AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur KURT ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ÖZ, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet BURMA, Belediye Meclis Üyeleri Alaattin BAŞ, Ahmet KALFAOĞLU ve Mustafa DORUK’la birlikte Gerze Yeni Otogar Proje Alanı’nda incelemelerde bulundu.

    Karayolları’na ait olan ve cüzi bir miktarda Gerze Belediyesi’ne teslimi gerçekleştirilme aşamasına gelen alanda incelemelerde bulunan Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ  beklenen müjdeyi de burada verdi. 2 dönümü yeşil alan, 4 dönümü Küçük Sanayi Sitesi ve geri kalanı Gerze Otogar Yeri olarak ayrılan proje hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekilimiz; “Gerze’mizin en büyük sorunlarından biri olan Otogar Projesi’nde artık son aşamaya geldik.Karayolları’na ait olan bölgeyi cüzi bir miktara Gerze Belediyemize kazandırıyoruz.Alanın bir bölümünü Küçük Sanayi Sitemize dahil ederek istihdamı sağlayarak esnafımıza destek olacağızs.Belediye Başkanımız Cevat ŞENSOY’un yoğun çaba sarf ettiği projeye bizlerde Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU ile birlikte görüşme sağlayarak netlik kazandıracağız.Belediye Başkanımız da ilçemizde faaliyet sürdüren seyahat firmaları ile görüşme sağlayarak projemize netlik kazandıracak.Gerze’mizde şehir içini rahatlatarak, modern bir terminali ilçemiz halkıyla buluşturacağız.” dedi.

    Belediye Başkanı Cevat ŞENSOY ise yaptığı açıklamada; “Milletvekilimiz Dr. Nazım MAVİŞ beyefendi ve AK Parti Sinop İl Başkanımız Uğur GİRESUN’un yoğun destekleri neticesinde Gerze’mizi sonunda Otogar’la buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.Gerze’de en önemli sorun mevcut otogar yerinin şehir içinde olması.Bu da zaman zaman trafik sıkıntısını ortaya seriyior.Ayrıca, gelişen ve büyüyen ilçemizde otogarın şehrin göbeğinde yer alması da hoş bir durum değil.Girişimlerimiz neticesinde uygun bir fiyata Karayollarına ait alanı Belediyemize kazandıracağız.İlçemizde ki otobüs firmaları ile de görüşerek Gerze’mize kullanışlı, modern bir Otogar kazandıracağız.Her şey Gerze için.Bizlere ilçemize kazandırılan yatırımlarda desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Dr. Nazım MAVİŞ’e, AK Parti Sinop İl Başkanımız Sayın Uğur GİRESUN’a, AK Parti Gerze İlçe Başkanımız Sayın Cumhur KURT’a ve emek harcayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ