Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Devrim Şehidi Kubilay Anıldı

Devrim Şehidimiz Kubilay ve arkadaşlarını andık

Menemen’de 86 yıl önce meydana gelen ayaklanmada hayatlarını kaybeden devrim şehitleri Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile arkadaşları, Yıldıztepe’de düzenlenen törenle anıldı.

Menemen’de bundan 86 yıl önce meydana gelen kanlı ayaklanmada, Cumhuriyet karşıtı güçler tarafından şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey, Yıldıztepe’de düzenlenen törenle anıldı.
Kubilay Anıtı’nın bulunduğu Yıldız Tepe’de yapılan devlet töreninin ardından Menemen Şehir Stadı önünden başlayıp, Yıldız Tepe’de son bulan ‘Demokrasi ve Laiklik Yürüyüşü’ düzenlendi.

Yürüyüşe, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Foça İlçe Örgütü, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Katılımcılar hep birlikte saygı duruşunda bulundu; İstiklal Marşı’nın ardından anıta ve şehitliğe karanfil bırakıldı.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ yayınladığı mesajda; “Menemen’de Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı acımasızca katledenler çağdaşlığın, Cumhuriyetin, insanca yaşamanın düşmanıdır.

Devrim Şehidi Kubilay, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağnazlığa ve karanlık düşüncelere karşı simgesi olmuştur. Cumhuriyetimize, Atatürk İlke ve Devrimlerine her zaman sadık kalacağımızı ifade ederek, Devrim Şehidimiz Kubilay başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmetle anar, aziz ruhları önünde saygıyla eğilirim” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ