Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bylock İddiasıyla Tutuklanan Mermer Serbest !

Başkan Karabağ: “Biz kızımızdan emindik”

Bylock kullandığı iddiasıyla 73 gün Aliağa Şakran Kapalı Cezaevinde tutuklu kalan Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanı Öget Mermer, yapılan itiraz sonucunda bu akşam (Perşembe) saatlerinde serbest bırakıldı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelen Mermer, “Gözaltına alındığımda Bylock kullanıcısınız’ dediklerinde onun ne olduğunu bilmiyordum” dedi. Başkan Karabağ ise, “Biz kızımızdan zaten emindik. Öget’in bu işlerin içerisinde hiçbir zaman olmadığını söyledik” dedi.

Geçtiğimiz aralık ayında FETÖ soruşturması kapsamında Bayraklı Belediyesi çalışanı Öget Mermer, Bylock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınmış, ardından da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Tutuklama kararının ardından Mermer’in avukatları bu karara itiraz etmişti.

SEVİNDİRİCİ HABER GELDİ

Yapılan itiraz sonucunda Mermer, bugün (Perşembe) 73 gün tutuklu kaldığı Aliağa Şakran Kapalı Cezaevi’nden serbest bırakıldı. Heyecanla ailesi tarafından cezaevinin kapısından alınan Mermer’i, mesai arkadaşları Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın evinde karşıladı. Başkan Karabağ’ın ve DİSK genel başkanı Kani Beko’nun da kefil olduğu Mermer, duygu dolu anlar yaşadı. Sürecin kendisi için zorlu geçtiğini belirten Mermer, 73 boyunca ton balığıyla beslendiğini ifade etti.

“ÇOK MUTLUYUM”

Serbest kalacağı haberini alınca çok mutlu olduğunu ve heyecanlandığını anlatan Mermer, “Benim için zorlu bir süreçti. Aileme çalışma arkadaşlarıma ve her şeyden önce başkanımıza arkamda durduğu için çok teşekkür ederim. Onların varlığı arkamda durması ve bana inanmaları beni daha güçlü etti. Bylock nedir bilmediğim halde bir gün sabahın 6’sında bylock kullandığımı iddia edip, götürdüler beni. Suçsuz olduğumun ortaya çıktığı için çok mutluyum” dedi.

SUÇSUZ OLDUĞUNU BİLİYORDUK

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Söyleyecek bir şey yok. Öget’in suçsuzluğunu zaten biliyoruz. Hem partimizin, hem belediyemizin, hem de DİSK’in önemli bir personeli. Bu dönem işte olaylar birbirine karışıyor. Dolayısıyla bu bylock denilen programın kimin telefonlarına tesadüfen düştüğü veya nasıl olduğu tek tek takipler sonucu bulunuyor. Keşke bu işler gözaltı olayları olmadan önce gerçek suçlular bulunabilse. Bu dönem bu işler biraz gecikiyor ama emeği geçen insanlarımız var. Onlara, devlet görevlilerine teşekkür ederiz. Bu arada haksız içeri alınan diğer insanların da toplumdaki öfkeyi büyütmemek için kurtulması lazım. Biz Öget’in hiçbir zaman bu işlerin içinde olmadığını zaten biliyoruz. DİSK Genel Başkanı Kani Beko da ben de kefil olduk. Sağ olsun. Çalışma bakanımız da aradı bu konuyla ilgilendiğini söyledi. Onlara da bu arada teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra bu tür şeyler olmaz. Biz kızımızdan emindik” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ