Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bucalı Öğretmenlerin Fotoğraf Sergisi BBKSM’de

Bucalı öğretmenlerin hayatın içinden çektikleri karelerden oluşan “Beklentiler” karma fotoğraf sergisi Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenmeye başladı. 5 öğretmen tarafından çekilen, insanların sosyal ve ekonomik yaşantılarını yansıtan 40 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışına katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, karanlıklardan kurtulmanın, huzuru sağlayıp barışı tesis etmede en önemli aracın sanat olduğunu söyledi. Sergi 18 Şubat’a kadar sanatseverin ziyaretine açık olacak.

Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, Bucalı 5 öğretmenin objektifinden yansıyan “Beklentiler” isimli fotoğraf sergisini ağırlamaya başladı. Yaşamın içinden kareleri kendi bakış açılarına göre görüntüleyen 5 öğretmen tarafından hazırlanan fotoğraf sergisi 40 eserden oluşuyor.

Erdem Kılıç, Yılmaz Demir, Adem Gilis, Alpay Cavlak ve Gülşah Kaya’nın objektifine yansıyan birbirinden güzel karelerin yer aldığı serginin açılışı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya ve Bucalı sanatseverlerin katılımıyla yapıldı.

Fotoğraf sanatçısı öğretmenler eserlerini sergileme imkanı sağlayan Başkan Piriştina’ya teşekkür ederken Başkan Piriştina, geleceği oluşturan çocukların eğitimini üstlenen öğretmenlerin sanatla ilgilenmelerinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Karanlıktan kurtulmanın, huzuru sağlamanın yegane yolunun sanattan geçtiğini ifade eden Başkan Levent Piriştina , “Barışı sanat ve duyarlı sanatçılarla tesis edebiliriz” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ