Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Buca Belediyesi’nden Eğitim İçin Güç Birliği Çağrısı…

Buca Belediyesi, online olarak gerçekleştirilecek eğitim öğretim döneminde ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmak için yardım kampanyası başlattı. Buca genelinde belirlenecek ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar, laptop, tablet ve televizyon gibi teknik ekipman desteği sağlayacaklarını duyuran belediye, hayırseverleri kampanyaya destek vermeye çağırdı.

Tüm vatandaşları eğitime bir ışık yakmaya davet eden Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Pandemi sebebiyle, okullarımız uzaktan eğitime geçti. Öğrenciler eğitimlerine evlerinden devam edecekler. Eğitimin önündeki engelleri kaldırmak en önemli hedefimiz. Bu noktada evlerinde teknik imkanı bulunmayan ihtiyaç sahibi öğrenciler için bir kampanya başlatıyoruz.  İhtiyaç sahibi öğrencileri belirleyip eğitimleri için her türlü teknik ekipman desteğini sağlayacağız. Eğitimin önündeki bu büyük engeli kaldırmak için hayırsever vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz.  İster yeni, ister evlerinde kullanmadıkları laptop, bilgisayar, tablet, televizyon gibi cihazları belediyemize getirerek, ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürüp eğitimlerinden geri kalmamalarını sağlayabilirler.

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve Buca’nın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Umarım bunda bir nebze de olsa katkımız olur” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ