Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Buca Aşkım Kapışmak’la güldü

Kadın erkek ilişkilerine farklı bir bakış

“Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan”

Yazar ve davranış bilimleri uzmanı Aşkım Kapışmak, kadının ve erkeğin doğasında var olan farklılıkları mizahi bir dille anlattığı ‘Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan’ tek kişilik gösterisini Bucalılar için sahneledi. Buca Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte yüzlerce Bucalıyla buluşan Aşkım Kapışmak, dikkat çekici ve başarılı performansı ile ayakta alkışlandı.

Bucalılar kadın erkek farklılıklarını yazar ve davranış bilimleri uzmanı Aşkım Kapışmak’ın yorumuyla dinledi. Kapışmak, 2011 yılında yazdığı ve daha sonra aynı isimde seminer olarak izleyiciyle paylaştığı “Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan” kitabından kesitleri Bucalılar için sahneledi. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen gösteriye Bucalılar yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye’de ilk kez kadın-erkek ilişkilerinin anlatıldığı psikomedi türünde bir gösteriyle seyircilerine ulaşan Aşkım Kapışmak, tek kişilik gösterisinde ‘Beynimizi nasıl kullanıyoruz’, insan tanıma yöntemleri, kişilik tipleri, iş ve özel hayatımızdaki ilişkilerde başarı, insan beyni nasıl çalışır, ikna sanatı, etkili iletişim stratejileri, kadınlar ve erkekler arasındaki farklar’ konularını işledi.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın da seyirciler arasında yer aldığı gösteri Bucalılar tarafından ayakta alkışlandı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ