Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bornova’da Misket Üzümü Hasadı Yapıldı…

Bornova’nın unutulan değerlerinden biri olan ve dünya literatürüne ‘Bornova Misketi’ adıyla giren misket Üzümü yeniden anavatanında hayat buldu. Yıllardır üretimi azalan ve Bornova Belediyesi’nce  oluşturulan bağda yetiştirilmeye başlanan üzümlerin yeni sezon hasadı yapıldı.

 İlçenin unutulan değerlerini tekrar kazandırmak için birçok proje üreten Bornova Belediyesi, dünyada lezzetiyle tanınan ve en iyi şarapların yapımında kullanılan Misket Üzümü’nü anavatanında yeniden yetiştiriyor. Çamiçi Mahallesi’nde 5 dönümlük bir alanda yer alan Bornova Belediyesi üzüm bağlarında yetişen üzümlerin yeni sezon hasadı yapıldı.

Misket Üzümü hasatına Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’da katılarak çalışanlarla beraber üzümleri topladı. Misket üzümün üretiminin yıllar önce durduğunu ifade eden Başkan atila, “İlçemizden dünyaya yayılan bu lezzetin tekrar hayat bulması bizim için büyük bir mutluluk . Bu proje ile Bornova ve İzmir yok olmuş çok önemli bir değerine yeniden kazanırken, önemli bir markasını da kavuşmuş oldu” dedi.

 

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ