Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bodrum Bilgilendirme Toplantısı Başarı İle Tamamlandı…

      Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve TBB. işbirliğinde  26 Eylül – 30 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum  ilçesinde ERSAN  Otel’de “Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Personellerine yönelik,  ‘’Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Encümen üyeleri ve diğer seçilmiş komisyon üyelerinin aldıkları kararlardaki sorumlulukları, 4734 Kamu İhale kanunu, 4735 İhale sözleşmeleri ve uygulamaları, Belediye Başkanları,Meclis Üyeleri ve Personelin Belediye Mevzuatı Üzerinde Soru Cevap.’ 01.10.2017 Tarihinde Yürürlüğe girecek (planlı alanlar imar yönetmenliği) konularını içeren  ve Tarihi/Kültürel İnceleme Gezisi  başarı ile tamamlandı.

             Eğitim programının  açılış sunumunu gerçekleştiren  Birlik Genel Sekreterimiz Hurşit AKDEMİR konuşmasının ardından sahneye  Birlik Başkanımız ve Narlıdere Belediye Başkanı Mimar Abdul BATUR’u   açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti.

Birlik Başkanımız sayın Abdül BATUR öncelikle işbirliği ve katkıları sebebi ile Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığından ayrılan Kadir TOPBAŞ’a  , Genel Sekreter Hayrettin GÜNGÖR ve çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür edip Birliğin çalışmaları hakkında genel bilgiler aktardıktan sonra  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON ev sahibi olarak konuklara hoşgeldiniz dedi ve bu eğitimin Bodrum ilçesinde yapılmasından duydukları mutluluğu belirterek sırası ile Kıyı Ege Belediyeler Birliği  ve TBB. ‘ne yönetimlerine teşekkür etti.Bodrum Belediyesi olarak devam eden eğitim süresince tam destek olarak her zaman yanımızda olduğunu bildirdi.Ardından Birlik tarafından değerli Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON’a katkılarından dolayı Kıyı Ege Belediyeler Birliği adına plaket sundu.Sırası ile eğitim ve bilgilendirme toplantısı akşamın geç saatlerine kadar devam etti.

     Eğitim programının ilerleyen saatlerinde üye belediyelerin temsilcileri ile karşılıklı soru cevap yapılarak  belediyelerin mevcut problemleri ve yürürlükteki kanun ve yönetmeliklerin işleyisi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.Mevzuat Bilgilendirme konusunda emekli Sayıştay 4. Daire Başkanı Abdurrahman ACAR ve TBB. İmar Danışmanı Ayşe ÜNAL sunumlarını gerçekleştirdi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ