Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Birlik Başkanımız Batur Eğitim Seminerine Katıldı…

Birlik Başkanımız  Abdül BATUR  , birlik merkezimizde 08/06/2021 tarihi itibari ile başlayan online eğitim sürecinde üye belediye personellerine seslendi. Üye belediyelerin personeline yönelik olarak düzenlenen  seminere  katılan Birlik Başkanımız BATUR , pandemi sürecinde de üye belediyelerin devam eden eğitim ihtiyaçlarına destek verebilmenin öneminin altını çizerken , eğitim için işbirliği gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma ŞAHİN’e teşekkürlerini iletti.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur , “Kıyı Ege Belediyeler Birliği aktif bir birlik. Özellikle hem belediye başkanlarımızın hem belediyelerimizde çalışan personelimizin eğitimleri noktasında çalışmalarımızı ciddiyetle sürdürüyoruz” dedi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği, online eğitim sürecini başlattı. Üye belediyelerin personeline yönelik olarak düzenlenen ve değişen kanunlar ile mevzuatların anlatıldığını seminerlere Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da katıldı. Seminerlerin üçüncü oturumuna online bağlanan ve ilk dersin başında bir konuşma yapan Batur, uzaktan eğitim için birliğinin teknik altyapısının güçlendirildiğine dikkat çekti. Batur, “Pandemi nedeniyle arkadaşlarımızı bir araya getirerek, eğitimleri yüz yüze yapamıyorduk. Kimseyi riske atmak istemedik ve eğitimlerimizi online ortama taşıdık. Pandemi zaten birçok alanda bizi bu ortamlara çekti. Toplantılarımızı, birçok etkinliğimizi çevrimiçi gerçekleştiriyoruz. Belediye personelimizin eğitimleri de çok önemli. Değişen kanunlar ile mevzuatların mutlaka takip edilmesi, gelişmelerin öğrenilmesi gerekiyor. Altyapımızı güçlendirdikten sonra zaman kaybetmeden eğitimlerimizi başlattık” dedi.

Kapsamlı bir program

Üye belediyelerden gelen eğitim talepleri üzerine, kapsamlı bir eğitim programı hazırlandığına dikkat çeken Batur, “Kıyı Ege Belediyeler Birliği aktif bir birlik. Özellikle hem belediye başkanlarımızın hem belediyelerimizde çalışan personelimizin eğitimleri noktasında çalışmalarımızı ciddiyetle sürdürüyoruz. Bu tür seminerlerimizi, encümen üyeliği görevimle bir parçası olduğum Türkiye Belediyeler Birliği’yle ortaklaşa da yapıyoruz. Türkiye Belediyeler Birliğimizin çok değerli Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, yönetimine, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’ye sağladıkları destekten ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ