Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Birliğimizce Düzenlenen Manisa Büyükşehir VE MASKİ Personeli Mevzuat Eğitimi Tamamlandı…

Kıyı Ege Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı’na katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü personeline mevzuattaki yenilikler hakkında eğitimi tamamlandı . Katılımcılara ihale kanunları, sözleşmeler ve uygulamaları hakkında bilgiler aktarılıyor. Sayıştay 4. Dairesi eski Başkanı Abdurrahman Acar tarafından verilen “İhale Mevzuatı” konulu eğitime, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hurşit Akdemir, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen ve Şehnaz Başaran, Büyükşehir ve MASKİ Daire Başkanları ile personel katıldı. Seminerin ilk toplantısında Sayıştay 4. Daire Eski Başkanı Abdurrahman Acar, “4734 sayılı Kamu İhale Kanunu Uygulamaları” konusu üzerinden mevzuata ilişkin yenilikler hakkında eğitim verdi. Eğitim programının açılış sunumunu gerçekleştiren Birlik Genel Sekreterimiz Hurşit Akdemir, yönetmeliklerin uygulanması ve hayata geçirilebilmesinin önemini vurgulayarak katılımcılara eğitim sertifikalarının seminerin son günü verileceğini söyledi.

“Personelimizin eğitimlerini önemsiyoruz”

Dört günlük eğitim sürecini kapsayan Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşma yapan MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, “Personelimizin gelişimini sağlamaya yönelik eğitimleri önemsiyoruz. Yoğun tempoda çalışan personelimizin görev yaptıkları konularda eğitim almalarını sağlıyoruz. Değişen süreç açısından gerek var olan mevzuat gerekse de değişen mevzuatla ilgili bilgilendirmenin önemli olduğunun bilincindeyiz. Bilgilerin sürekli yenilenmesi gerekir. Bu konuda değerli uzmanlarımız zaman zaman aramıza katılarak bizlere fırsatlar sağlıyor. Bu fırsatları iyi değerlendirip daha başarılı olacağımıza şüphem yok. Eğitimlerin hayırlı olmasını diler, uzmanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ