Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bir Muratpaşa Klasiği: Randevusuz Görüşme !

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın “Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir” diyerek her Çarşamba gerçekleştirdiği randevusuz görüşme saatlerinde yılın 6’ncı buluşması gerçekleşti.

Muratpaşa’da artık bir belediyecilik klasiği olan ‘randevusuz görüşme’ saatinde yılın 6’ncı buluşması geride kaldı.

Başkan Uysal, Mart 2014 yerel seçimlerinden birkaç ay sonra başlattığı ‘randevusuz görüşme’ saati için, bu hafta da olduğu gibi, mesaisine saatler 08.15’i gösterdiğinde belediye fuayesinde bulunan Turunç Masa’da başlıyor.

Muratpaşa’da alışılmış halkla ilişkiler masalarından çok daha fazlasını sunan ve ilçe sakinlerinin belediye yönetimine katılmalarının sağlayan Turunç Masa uygulamasının en özgün bileşeni olan randevusuz görüşme saatinde Başkan Uysal, Muratpaşa’nın farklı mahallerinden gelen komşularıyla biraraya geliyor.

Başkan Uysal’la görüşmek isteyen ilçe sakinlerinin, Çarşamba günü sabah saatlerinde belediyeye gelip, kendilerini karşılayan Turunç Masa görevlilerine isimlerini vermeleri yeterli oluyor. Yaklaşık 3 saat boyunca Başkan Uysal, komşularıyla değişen Muratpaşa’yı konuşurken 2017’de 2 bin 866 kişi randevusuz görüşme saatlerine katıldı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ