Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bayraklı’da Tiyatro Günleri…

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali kapsamında TAKSAV ve Bayraklı Belediyesi iş birliği ile sahnelenen ‘İnsan Çağı’ oyunu izleyenlerin beğenisini kazandı. Doğa, çevre ve sağlıklı beslenme temalı oyunda rol alan genç oyuncuların performansı büyük alkış aldı. Bayraklı’da bu hafta sonu iki çocuk oyunu daha izleyicilerle buluşacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen 8. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali kapsamında Bayraklı Belediyesi iş birliğiyle Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde sahnelenen oyunu Bayraklı Başkanı Serdar Sandal da izledi. Tatavla Tiyatrosu oyuncuları “İnsan Çağı” oyunuyla, günümüzün en önemli sorunlarından ekolojik yıkım, doğa, çevre ve sağlıklı beslenme konularını kimi zaman alaycı kimi zaman bilgilendirici ifadelerle seyirciye aktardı. Geniş katılımın olduğu ve büyük beğeni kazanan oyun sonunda oyuncular ayakta alkışlandı. Bayraklı Belediye Başkanı Sandal, oyun sonrası ekibi kutlayarak, TAKSAV ve Tatavla Tiyatro yetkililerine çiçek ve plaket takdim etti.

Hafta sonu etkinlikler nerede ve ne zaman?

Bayraklı’da tiyatro günleri bu hafta sonu da devam edecek. Bu kapsamda Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu 14 Aralık’ta Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde saat 12:00 ve 14:00’da 2 seans olarak “La Fonten Orman Mahkemesinde” çocuk tiyatrosunu sahneleyecek. Oyun 15 Aralık’ta da aynı saatler arasında 75. Yıl Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. 15 Aralık’ta ise TAKSAV’ın 8. Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamındaki “Gökyüzünü İten Kuş” çocuk tiyatrosu, Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde saat 15:00’da başlayacak. Tüm etkinlikler ücretsiz olarak izlenebilecek.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ