Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bayraklı Belediyesi’nden Liyakatlı Seçim…

Bayraklı Belediyesi, yeni açacağı anaokullarında çalışacak öğretmenleri ÖSYM standartlarında sınavla belirleyecek. Ege Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek sınav 28 Ağustos’ta gerçekleşecek.

Bayraklı’nın  farklı noktalarında anaokulları açacak olan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal eğitimde öğretmenin önemli olduğu düşüncesi ile farklı bir yol izledi ve adil, şeffaf, liyakate dayalı bir seçim süreci geçireceklerini ifade etti. Anaokullarında çalışmasını istediği öğretmenleri Ege Üniversitesi işbirliği ile sınava tabi tutarak seçme kararı aldı. Ege Üniversitesi’nin Sürekli Eğitim Merkezi Birimi ile Bayraklı Belediyesi olarak protokol imzalayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 12-19 Ağustos 2021 tarihleri arasında toplam  888 başvuru kabul edildiğini, sınavın ise 28 Ağustos 2021 tarihinde Ege Üniversitesi sorumluğunda, Ege Üniversitesi kampüsünde, öğretim üyeleri gözetiminde gerçekleşeceğini söyledi.

Başkan Sandal, “Tüm çabalarımız, Bayraklı‘yı çocukların ve gençlerin kenti yapmak” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “onların en mutlu, en sağlıklı koşullarda en iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.


       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ