Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Başkan Uysal, “‘Alo’ dediğinizde belediyeniz ayağınızda”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zerdalilik, Sinan, Haşim İşcan ve Gençlik Mahalleleri’nin biraraya geldiği iftar programında bölgede cadde ve sokak yenileme çalışmalarının çok sıka bir sürede başlayacağını belirterek, “Turunç Masa 444 80 07. ‘Alo’ dediğinizde belediyeniz ayağınızda” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca ilçenin 20 farklı noktasında 56 mahalleyi kapsayan iftar sofralarında bu kez Zerdalilik, Sinan, Haşım İşcan ve Gençlik Mahallesi sakinleri buluştu. Başkan Uysal, iftara eşi Ümran Uysal, oğlu Efe’yle birlikte katıldı.

Başkan Uysal ve ailesi mahallenin bir sakini gibi Muratpaşa Belediyesi Aşevi’nce hazırlanan iftar yemeğini almak için sıraya girdi. Sırada komşularıyla sohbet edip hemhal olan Uysal ailesi, yemeklerini alıp mahalle muhtarlarıyla birlikte aynı sofraya oturdu.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ

Hep birlikte edilen dualarla oruçlar açılırken Başkan Uysal, konuşmasına “Dayanışmamız, birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz, sevgi ve saygımız sonsuza kadar sürsün. Çocuklarımıza da sirayet etsin ve hiçbir ayrıma izin vermeksiniz ülkemizin geleceği de bu sevgiyle yoğrulsun” sözleriyle başladı.

CADDE VE SOKAK YENİLEM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Muratpaşa Belediyesi’nin son 3 yıllık süreçte hayata geçirdiği çalışmaları, projeleri anlatarak konuşmasına devam eden Başkan Uysal, 4 mahallenin buluştuğu iftar programında Zerdalilik, Sinan, Haşim İşcan ve Gençlik Mahallerine yönelik gelecek dönem çalışmalarını da anlattı.

Başkan Uysal, bölgede kısa bir zaman sonra doğalgaz altyapı çalışmalarını tamamlanacağını ve devamında cadde ve sokak yenileme çalışmalarını başlayacağı müjdesini verirken “Pazar yerinin uzak düştüğünü biliyoruz. Yerleşik bir bölge olduğu için istediğimiz genişlikte yer bulamıyoruz ama Çaybaşı Mahallesi’nin bulunduğu tarafta bu sorunun çözümünde de önemli mesafe kat ettik” diye konuştu.

Muratpaşa’da bir halkla ilişkiler biriminden çok daha fazlasını sunan Turunç Masa’yla ilçede herkesin belediye yönetiminin bir parçası olduğunu belirten Başkan Uysal, “Turunç Masa 444 80 07. ‘Alo’ dediğinizde belediyeniz ayağınızda” dedi.

Konuşmanın ardından muhtarlar Başkan Uysal’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ