Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Başkan Selvitopu, İmar planlarıyla İlgili Vatandaşları Bilgilendirdi…

Göreve geldiği günden bugüne Karabağlar’da açık, şeffaf, katılımcı yönetim modeliyle “Bireylere değil, topluma hizmet” anlayışını hayata geçiren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek ilçenin sorunlarını belirleyip kısa sürede çözüm üretmeye devam ediyor. Daha çağdaş, daha modern bir yapıyı Karabağlar’da hayata geçirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Selvitopu, vatandaşlardan da yoğun bir biçimde destek buluyor. 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun sivil toplum kuruluşları ziyaretleri devam ediyor. Haftanın önemli bir bölümünü vatandaşlarla buluşmaya ayıran Selvitopu, bu kapsamda Karabağlar Şehitler, Metin Oktay ve Maliyeciler mahallerini kapsayan imar planı revizyon çalışmalarıyla ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.  Genç Sivaslılar Derneği Lokali’nde düzenlenen toplantıya Başkan Selvitopu dışında Dernek Başkanı Nuri Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri’nin yanı sıra Şehitler Mahalle Muhtarı Aday Bozyiğit  ve Metin Oktay Mahalle Muhtarı Şahin Demir ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan notlar aldı,  tek tek yanıtladı

Vatandaşların sorunlarını not alan Selvitopu daha sonra bunları tek tek yanıtladı. Mahallelerde devam eden imar planı revizyon çalışması ve parselasyon planları ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Selvitopu, sadece imar planı yapıp bunu bir kenara bırakarak değil,  gelişmeleri de halkla birlikte paylaşacaklarını, değerlendireceklerini söyledi.

Şehitler Mahallesi’nin yanı sıra diğer mahalleleri de oldukça önemsediklerini belirten Başkan Selvitopu,  konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buradaki her sorun bizim de sorunumuz. Bunları hep birlikte çözeceğiz. Amacımız Şehitler Mahallesi’ni de İzmir’in diğer mahallelerinde olduğu gibi modern, gelişmiş bir mahalle haline getirmek.Burası her şeyi hak eden bir mahalle. Son 1 yıldan bu yana hareketlilik var. Önemli olan doğru yönlendirmek. Bunu yaparsak herkes rahat eder.”

Vatandaşlardan teşekkür

Başkan Selvitopu’nun katılımcı yönetim anlayışı ile sorunları yerinde çözme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koyması vatandaşların da takdiriyle karşılandı. Tek tek söz alan vatandaşlar her konuda yanlarında olan Başkan Selvitopu ve ekibine teşekkür ettiler.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ