Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Balçovalı Çocuklara Anaokulu…

Balçova Belediyesi’nin, okul öncesi yaş gurundaki çocuklara kaliteli eğitim vermek ve çalışan annelere kolaylık sağlamak amacıyla kurduğu Gülfem Benli Anaokulu’nun açılışı yapıldı. Açılışta çocuklar birbirinden değişik aktiviteler ile eğlenerek güzel zaman geçirdi.

Eğitim alanında her yaş gurubuna eşit ve kaliteli hizmetler sunan Balçova Belediyesi, 3-6 yaş gurubundaki çocukların eğitim alacağı Anaokulunu hizmete açtı. Balçova’da çocuklarla ilgili gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışan ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Gülfem Benli’nin isminin verildiği anaokulunda 58 çocuk eğitim alacak. Üç sınıf, uyku odası, yemek salonu, oyun bahçesi ve aktivite alanlarının bulunduğu Gülfem Benli Anaokulu tam gün sistemi ile hizmet verecek.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde bir konuşma yapan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Eğer geleceği değiştirmek istiyorsak eğitime çok önem vermeliyiz. Özellikle çocukların kişiliğinin ve gelişiminin şekillenmeye başladığı 3-6 yaş eğitimi çok önemli. Biz de çocuklarımızın bu yaşta iyi bir eğitim alması ve çalışan annelerin gözünün arkada kalmaması için anaokulumuzu açtık. Kadınların hayatın her alanında var olması, çocuklarımızın iyi eğitim alması için tüm gücümüzü kullanacağız” diye konuştu.

Başkan Fatma Çalkaya ve Belediye Meclis Üyeleri açılış törenin ardından düzenlenen etkinliklerde eğlenen çocuklara hediyeler vererek pasta kesti.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ