Kıyı Ege Belediyeler Birliği

8. Mevzuat Eğitim Programı Didim Belediyesi İşbirliği ve Personelinini Katılımı ileTamamlandı

Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Didim Belediyesi işbirliğiyle 03-15 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen mevzuat bilgilendirme toplantıları düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.
Didim’de Belediye ile Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle 9 gün süren mevzuat bilgilendirme toplantıları, sona erdi. Didim Beach Elegance Otel’de gerçekleşen mevzuat bilgilendirme toplantısının son günündeki sertifika törenine Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Bazı Belediye Meclis üyeleri, bazı birim müdürleri ile belediye personeli katıldı. 9 günlük seminer süresince slayt eşliğinde Belediye Başkanı, Belediye Meclisi üyeleri, Encümen üyeleri, seçilmiş komisyon üyelerinin görev, yetki ve sorumlulukları, alınan kararların uygulanması, daire amirlerinin görev, yetki ve alınan kararların uygulanmasındaki esaslar, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, sözleşmeli personeli taşeron aracılığı ile çalıştırılan büro personeli elemanlarının sorunları görüşüldü.

      Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, bu tür eğitimlerin her zaman faydalı olduğunu bildiklerini belirterek “Belediyede, halka hizmet ederken, hizmet ettiğimiz insanlara karşı nazik davranışımız, anlayışlı davranışımız, onları anlamaya çalışmamız ve sabırla dinleyip cevap vermemiz çok önemli.” dedi.

Belediye ile diğer kamu kurumlarında ayrı olduğunu ifade eden Başkan Atabay, “Vatandaşımızın belediyeye girme psikolojisi ile kaymakamlığa veya diğer kamu kurumlarına girme psikolojisi çok farklı. Belediyeyi daha bir kendinden görür, çünkü oradaki üst yönetimi kendi oyuyla tayin etmiştir. Ama belediyede çalışanların yükü de çok fazla. Bugün belki yürürlükteki yönetmeliklerle belediyeleri yönetmek o kadar kolay değil. Hepimiz stres altındayız. Hem iş yapıp, hem halkı memnun etmek, hem de belediyenin giderlerini karşılamak mecburiyetindeyiz” diyekonuştu.
Konuşmanın ardından  Kıyı Ege Belediyeler Birliği adına Genel Sekreter Hurşit AKDEMİR , Başkan Atabay’a göştermiş olduğu ilgi ve işbirliği nedeni ile  teşekkür plaketi verirken, ardından tüm katılımcılara sertifikalar dağıtıldı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ