Kıyı Ege Belediyeler Birliği

BİRLİK BAŞKANI ABDÜL BATUR

Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı olan Abdül Batur, 1957 yılında Narlıdere’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Narlıdere’de tamamladıktan sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Mimarlık mesleğine Pendik Tersanesi Şantiyesinde çalışarak başladı. 1984-1987 yıllarında yurtdışında birçok şehirde proje müdürü olarak mesleki  gelişimini ve  iş deneyimini  arttırdı. 1988 yılında Narlıdere’ye dönen Abdül Batur, proje bürosu açarak, çalışma yaşantısını doğup büyüdüğü kentte sürdürmeye başladı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Abdül Batur, 1994 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesinin şirketi olan İzbeton Genel Müdürlüğü görevine atandı.

1999 yılında yerel seçimlerde Narlıdere Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur, herkesimin takdirini topladı. Üç dönem seçilerek yaptığı Narlıdere İlçe Belediye Başkanlığı döneminde,  gecekondu bölgelerinde gerçekleştirdiği “Kent Dokusunu Yenileme Projesi” ,“Eski Dokuyu Yenileme Projesi” ile kentin çehresinin değişimini sağladı. Başarılı girişimleri ve çalışmaları sonucunda, halkın sevgisi ve teveccühünü kazanan Abdül Batur,  bu kez  de 2019 yerel seçimlerinde  İzmir Konak İlçe Belediye Başkanı seçildi. Ardından,  2009 yılında Kıyı Ege Belediyeler Birliğinin 29.05.2019 tarihinde yapılan Birlik Genel Meclisinde, birlik başkanlığına seçilerek bu görevi de başarıyla sürdürmektedir.

Mimar Abdül BATUR
Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı
Konak Belediye Başkanı

Üye Belediyelerimizin Dikkatine !

SAYFAYA GİT