Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Torbalı Belediyesi “HOŞ GELDİN BEBEK” Diyor…

İlçe halkına bir yılı aşkın süredir evde bakım hizmeti sunan Torbalı Belediyesi , şimdi de hoş geldin bebek isimli bir uygulama başlattı. Evde Bakım Birimi’ne bağlı olarak devam eden uygulamada yeni doğan bebekler sağlık ekibi tarafından evlerde ziyaret ediliyor. Annelere lohusa döneminde tıbbi destek sağlanırken ;emzirme , masaj yapma, beslenme eğitimi, bireysel  hijyen gibi konularda da eğitim de veriliyor. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de hoş geldin bebek uygulamasında gönüllü olarak ev ziyaretlerinde bulunuyor. Torbalı Belediyesi tarafından bastırılan 65 sayfalık annenin el kitapçığı isimli yayın da annelere rehber  olarak ediliyor. Ayrıca  yeni doğan bebeğe hediye mahiyetinde içinde ; bebek bezi, ıslak mendil, bebek şampuanı vs. bulunan bir çanta da veriliyor. Daha şimdiden 200’e yakın bebeğe ulaşan hizmet ilçe halkından yoğun talep görüyor. Hoş geldin Bebek uygulamasından yararlanmak isteyenlerin Evde Bakım Hizmet Birimi’nin telefonu olan 0232 935 31 12’yi aramaları yeterli oluyor.

BAŞKAN GÖRMEZ  “SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEĞİZ”

İlçe sınırları içerisinde yatağa bağımlı yaşayan 65 yaş üstü bireyler ile yaş sınırı olmaksızın aynı şartlardaki engelliler için 1 sene önce evde bakım hizmeti başlattıklarını hatırlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Sosyal belediyecilik alanında çok önemli işlere, başarılara imza atıyoruz. Hastalıkta, sağlıkta, vefatta , doğumda hemen her konuda halkımızın yanındayız onların dertleriyle ilgiliyiz. Yüklerini omuzlamaya, sıkıntılarını azaltmaya bakıyoruz.  Nasıl ki, evinde yatağa bağlı, engelli ya da düşkün bireyler bulunan ailelerin yardımına koşuyorsak aynı şekilde yeni bebekleri olmuş ailelerin de yanındayız. Torbalı sınırları içinde bir bebek dünyaya geldiğinde ailenin talebi doğrultusunda ekibimizle yanlarındayız. Sosyal belediyecilikte örnek işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ