Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Süleymanpaşa Belediyesi 4 Yaşında…

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi kuruluşunun dördüncü yılı dolayısıyla Tarihi Belediye Binası bahçesinde kutlama etkinliği düzenledi.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Eski Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl ve Süleymanpaşa İlçe Yöneticileri, İYİ Parti Tekirdağ İl ve Süleymanpaşa İlçe Yöneticileri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinlikte Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin tanıtım filmi katılımcılara izletilirken 4 yılda yapılan hizmetlerin yer aldığı kitaplar da katılımcılara dağıtıldı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, belediye başkanı seçilişinin ardından yapılan hizmetler ile ilgili kısaca bilgi verirken konuşmasında şunları söyledi:

EŞKİNAT: “TEKİRDAĞLILAR BÜTÜN ALT VE ÜST YAPISINI BİTİRMİŞ BİR ŞEHRİN RAHATLIĞINI YAŞAYACAK”

“30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bugüne 4 yıl geçmiş. O günden bu güne yeni kurulan Süleymanpaşa Belediyesi kurumsal kimliğini tamamlamış, altyapısı tamamen değişmiş, arıtma tesisi kurulmuş, içme suyu ve yağmur suyu hatları yanında, doğalgaz ve elektrik şebekeleri geliştirilmiş, bu arada tüm sokak ve caddeleri kazılmış. Fen İşlerimiz olağanüstü bir çaba ile 1.500.000 m2 üst yapıyı tamamlamış, bu yılsonunda 2.000.000 m2 ile bir rekora imza atacak. Tekirdağ İl Belediyesinin 14 merkez mahallesi yanında, 4 Belde Belediyesi, ‘mahalle’ diye tanımlanan 55 merkez köyünden oluşan Süleymanpaşa Belediyesi, çok yakında bütün alt ve üst yapısını bitirmiş bir şehrin rahatlığını yaşayacak.

“DÖRDÜNCÜ YILIN SONUNDA AÇTIĞIMIZ ‘TERTEMİZ SAYFA’YA LEKESİZ, HESABINI BİLEN VE VEREBİLEN HİZMETLER YAZDIK”

‘Şeffaf ve Tertemiz Bir Süleymanpaşa’ sloganıyla yola çıkarken, hedefimiz kimlikli bir kenti, geliştirdiği markalar üzerinde yükselten, sosyal belediyeciliği kurumsallaşmış, çocukları, kadınları, engellileri önceleyen ‘Mutlu Bir Aile’ yoluna girmekti. Tarım, Üniversite, Liman ve Sosyo Kültürel vizyonlarıyla “Tekirdağ’ın Kalbi”, Trakya ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaktı. Laf değil, iş üretmek, kısaca değişimi başlatmaktı. Dördüncü yılın sonunda açtığımız “Tertemiz Sayfa” ya lekesiz, hesabını bilen ve verebilen hizmetler yazdık. Aynı berraklıkla daha nicelerini de yazmaya devam edeceğiz.

“İLK GÜNDEN BERİ ‘BEN SÜLEYMANPAŞA’YA İNANIYORUM’ DİYORUM. ÇÜNKÜ…”

Sevgili Dostlarım, içim rahat. Sizlere inancım ve güvenim tam. İyilik ve güzellik isteyen tüm hemşehrilerim benim gönüldaşım. İlk günden beri ‘Ben Süleymanpaşa’ya inanıyorum’ diyorum. Ben Süleymanpaşa’ya inanıyorum, çünkü kendime ve ekibime inanıyorum. Ben Süleymanpaşa’ya inanıyorum, çünkü sizlere, Süleymanpaşalılara inanıyorum.”

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın konuşması uzun süre alkışlanırken Başkan Eşkinat’ın ardından kürsüye Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak davet edildi.

ALBAYRAK: “İYİ Kİ VARSIN EKREM EŞKİNAT”

Tekirdağ’ın yaşanabilir bir şehir olması için gereken adımları attıklarını dile getiren Albayrak Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a da teşekkür ederken; “Bugün 11 ilçemizde de dördüncü yılın gurur yaşanıyor. Ben Süleymanpaşa ile ilgili konuşmak istiyorum. İyi ki varsın Ekrem Eşkinat ve iyi ki var olduğun için de Süleymanpaşa bu durumda. Şu an 196 bin 500’ü buldu nüfus. Biz Tekirdağ’ın yaşanabilir bir şehir olması için gerçekten gereken adımları attık ve hizmetleri yaptık. Görev süremizin sonuna kadar da Ekrem başkanımla birlikte Tekirdağ’a en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ilgiyle izlenirken etkinlik ikramlarla sona erdi.