Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Söke Belediyesi Parklarda Salgın Sürecini Fırsata Çevirdi…

Söke Belediyesi park ve bahçelerde yoğun çalışma başlattı. Söke Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri; Koronavirüs salgın sürecinde park ve bahçelerde alınan tedbir dönemini, fırsata çevirdi. Bahar mevsimi ile birlikte dönemsel çalışmaların yanı sıra park ve bahçelerde bakım ve onarım çalışması da yapılıyor.

Söke’de bulunan 120 adet park ve yeşil alanlarda başlatılan çalışmalarda çimlerin bakım ve yenilenmesi, havuzlar ve oyun grupları ile açık hava spor aletlerinin bakımları, bitkilendirmeleri yapılıyor.

Maalesef şuanda parkları vatandaşlarımız kullanamıyor ancak içinde bulunduğumuz tedbir sürecini fırsata çevirmek istediklerini belirten Söke Belediyesi Park ve Bahçe İşleri Müdürü Onur Gümüşer; “Belediye Başkanımız Levent Tuncel’in talimatıyla park ve bahçelerimizde her türlü bakım, temizlik işlerimizi yapıyoruz. Çocuklarımız parkları çok özeldi, biliyoruz. En kısa sürede bu hasretin bitmesini temenni ediyoruz. Parklarımızı en güzel şekilde kullanıma hazır hale getireceğiz” dedi.