Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Söke Belediyesi Atatürk Mahallesi’ndeki Pazaryeri Yeniden Düzenleniyor…

ATATÜRK MAHALLESİ CUMARTESİ PAZARYERİ ALANI YENİLENİYOR

Söke’nin Atatürk Mahallesi’nde bulunan ve Cumartesi günleri kurulan pazaryeri yeniden düzenleniyor. Mevcut haliyle yıllardır bakımsızlığı ve yapısıyla yıllardır şikayet noktası olan pazaryeri alanı, Söke Belediyesi tarafından yeniden düzenlenecek. Pazaryeri alanında bulunan çatı örtüsü ile beton pazaryeri tezgahlarının yıkımı yapıldı.

Söke Belediyesi tarafından yapılacak yeni düzenlemede toplam Bin 750 metrekare kapalı alan yaratılacak, zemin betonu atılarak modern bir hale getirilecek. Pazaryeri Cumartesi günleri kurulacak pazarın dışında haftanın kalan günlerinde bölgeye otopark alanı olarak da hizmet edecek. Bugüne kadar içinde bulunan beton tezgahlar yüzünden pazaryeri dışında kullanılamayan alan haftanın 6 günü atıl olma durumundan da kurtulmuş olacak.

Uzun yıllar sonra yenilenecek alan pazaryeri alanında yapılacak düzenleme Atatürk Mahallesi sakinlerince memnuniyetle karşılandı. Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Atatürk Mahallesi Cumartesi pazaryeri alanı en çok şikayet alan yerlerden biriydi. Yapacağımız düzenleme hem vatandaşlarımızın daha sağlıklı ortamda alışveriş yapmalarını sağlayacak, hem de geniş alanın pazaryeri dışında kullanımına da kullanımına imkan sağlayacak. Kısa süre içinde çalışmayı tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Sökemize hayırlı olsun” dedi.