Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Nevşehir Eğitim Programı Tamalandı

    Kıyı Ege Belediyeler Birliği  olarak 26 Nisan – 29 Nisan 2017 tarihleri arasında Nevşehir ili Ürgüp ilçesinde PERISSIA Otel’de  “Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyelerinin Görev Yetki ve Sorumlulukları ile aldıkları kararların geçerlilik süreleri , kararların iptal şekli , ihale usulleri , Sınır Değerleri  ve İş Deneyim Belgeleri , Memur ve İşçilerin Hak , Yetki ve Sorumlulukları , Temsil Ağırlama Giderleri , İşyeri Açma Ruhsatları ( İmar, Zabıta , İtfaiye, Ruhsat Denetimi ve Encümen Para Cezaları ) Hk. Belediye Başkanları , Meclis Üyeleri ve Personelin Belediye Mevzuatı Üzerinde Soru Cevap Konularını İçeren Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı  ve Tarihi/Kültürel İnceleme Gezisi  başarı ile tamamlandı.

      Birlik Başkanımız ve Narlıdere Belediye Başkanı Mimar Abdul BATUR taradından yapılan açılış konuşmasının ardından sırası ile eğitim ve bilgilendirme toplantısı akşamın geç saatlerine kadar devam etti.

       Eğitim programının ilerleyen saatlerinde üye belediyelerin temsilcileri ile karşılıklı soru cevap yapılarak  belediyelerin mevcut problemleri ve yürürlükteki kanun ve yönetmeliklerin işleyisi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.