Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Narlıdere Belediyesi’nden Çocuklara Afet Eğitimi…

Narlıdere’nin çocuklarına doğal afetlerde, yangınlarda ve acil durumlarda nasıl davranması konusunda İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından eğitim verilmeye başlandı.

Afet değil ihmal ve tedbirsizlik öldürür

Narlıdere Belediyesi, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ve İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü işbirliği ile Narlıdere İlhan Onat İlkokulu öğrencilerine itfaiyecilik ile ilgili uygulamalı eğitim verilmeye başlandı. İlk uygulama İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı Buca Toros Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezi’nde Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ile İzmir İtfaiye Daire Başkanı Serdar Yücel’in katılımı ile gerçekleşti. Eğitime katılan öğrencilere acil durumlarda tahliye, yangın anında hareket ve yangına müdahale, yangın çeşitleri, yangın tüpü kullanımı ve söndürme teknikleri, kontrollü yangında bilinçli müdahale çeşitleri  konularında eğitim verildi. Başkan Batur ‘Çocuklarımızı korumak kadar bilinçlendirmekte çok önemlidir. Burada aldıkları eğitim çok önemli ve hayatları boyunca onlar için önem taşıyacak. Hepimizin bildiği gibi Afet değil ihmal ve tedbirsizlik öldürür. Biz çocuklarımızı bilgi ile donatıp yaşayacakları olası bir felakete karşı bilgili ve tedbirli olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Burada, bu çok değerli eğitimleri, çocuklarımıza veren İzmir İtfaiye Daire Başkanı Serdar Yücel ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Özgültekin’e teşekkür ediyorum” dedi. Narlıdere Belediyesi, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ve İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen eğitim programı 1-2-3-4. sınıf öğrencilerine, toplumda 428 öğrenciye itfaiyecilik ile ilgili uygulamalı eğitim verilecek. Eğitim haftada iki gün toplamda 6 hafta sürecek.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ