Kıyı Ege Belediyeler Birliği

MİLLİ OYUNCULARI BERGAMANIN GURURU OLDU

Hırvatistan ve Yunanistan’da yapılan turnuvalara katılan Bergama Belediyespor Badminton Takımının Milli Sporcuları başarılarıyla Bergama’nın gururu oldu.

 

Milli sporcularımız Bahar Sabancı ve Aybars Akeren 5 – 7 Mayıs tarihlerinde Hırvatistan’da yapılan ve 19 Ülkeden 91 sporcunun katıldığı 15 yaş altı turnuvasında Türkiye’yi temsil etti. Turnuvalarda Bahar Sabancı tek bayanlar, çift bayanlar ve karışık çiftlerde mücadele etti. Üç kategoride de final oynayarak üç tane gümüş madalya kazandı. Bahar Sabancı ile karışık çiftlerde mücadele eden Ayberk Akeren ise final oynayarak gümüş madalya kazandı.

 

Bergama Belediyespor Badminton Takımı ve Türkiye Büyükler Badminton Milli Takım sporcuları Buse Alsoy ve Arzu Delibalta ise 4 – 7 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan’da yapılan olimpiyat eleme turnuvasına katıldılar. Burada düzenlenen şampiyonada 1 numaralı seri başı olan Rus Milli Takımına az farkla mağlup oldular. Milli sporcularımız Buse Alsoy ve Arzu Delibalta11 – 14 Mayıs’ta Slovenya’da düzenlenecek olimpiyat eleme turnuvasına katılacaklar.

Turnuva ile ilgili görüş belirten Bergama Belediyespor Badminton Takımı Antrenörü Hakan Avcı; “Sporcularımız bu genç yaşlarında tecrübe eksikliklerine rağmen hem Bergamamızı hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Kendilerini tebrik ediyorum. Özellikle de bize tüm bu imkânları sağlayan Bergama Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç’e ve ilgilerinden dolayı Federasyon Başkanımız Murat Özmekik’e teşekkür ediyorum” dedi. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise; “Bergamamızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.