Kıyı Ege Belediyeler Birliği

KUŞADASI’nda “KADIN VE EMEK GÜNLERİ” Başlıyor…

KUŞADASI’NDA “KADIN VE EMEK GÜNLERİ” BAŞLIYOR

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Kuşadası’nda 4 günlük bir programla kutlanacak. Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kaymakamlığı tarafından çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla düzenlenecek olan “Kadın ve Emek Günleri” kapsamında 5-10 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

“Kadın ve Emek Günleri” programı bugün (5 Mart) İbramaki Sanat Galerisi’nde saat 18.00’da açılacak olan “Ağaç Kadınlar” isimli fotoğraf ve yağlı boya resim sergisi ile başlayacak. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ise saat 10.00’da Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası önünden başlayıp Kervansaray’da son bulacak olan bir kortej yürüyüşü düzenlenecek ve Atatürk Anıtı önünde bir basın açıklaması yapılacak.

KERVANSARAY ETKİNLİKLERİ

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kadın ve Emek Günleri etkinlikleri kapsamında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kervansaray, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak. 8 Mart’ta saat 12.30’da Kervansaray’da “Kadın El Emeği Ürünleri” sergisinin açılışı, saat 13.30’da ise gitar ve flüt dinletisi gerçekleşecek. Kervansaray etkinlikleri saat 14.30’da sergilenecek olan “Aslında Hepimiz Deliyiz” adlı tiyatro oyunu ve saat 15.30’da sergilenecek olan Ada Doğan Dans Okulu Gösterisi ile sürecek. Öte yandan gün boyu Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından açılacak Farkındalık Standı da Kervansaray’da yer alacak.

8 Mart Perşembe günü ayrıca saat 17.00’da Erkan Yücel Sahnesi’nde Türk Kadınlar Birliği tarafından “Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı” başlıklı bir açık oturum, saat 20.00’da ise İbramaki Sanat Galerisi’nde ADÜ Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlileri Elena Yusupova ve Elif Yazgan tarafından verilecek “Dört El Piyano” dinletisi gerçekleşecek.

9-10 MART ETKİNLİKLERİ

Kadın ve Emek Günleri kapsamında 9 Mart Cuma günü saat 10.00’da Kuşadası Yaylaköy Mahallesi’nde “Tüllüşah” başlıklı El Sanatları Atölyesi, saat 14.00’da Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi’nde (KUAKMER) konuşmacı olarak Gönül Çatalcalı’nın katılacağı “Mahalle Baskısı” başlıklı açık oturum, saat 17.00’da Kervansaray’da Rehberler Korosu Konseri düzenlenecek. Saat 19.00’da ise Kuşadası Belediye Tiyatrosu tarafından Erkan Yücel Sahnesi’nde “Çiftlikteki Gizem” adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

10 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Aydın Koçarlı’da bulunan Vodafone Akıllı Köy Ziyareti ile başlayacak olan Kadın ve Emek Günleri programı, Kuşadası Belediye Tiyatrosu tarafından Erkan Yücel Sahnesi’nde saat 19.00’da “Çiftlikteki Gizem” adlı tiyatro oyununun bir kez daha sahnelenmesi ile son bulacak.