Kıyı Ege Belediyeler Birliği

KİTAP Tutkunları MUDANYA’da EDEBİYAT İle Buluştu…

Bursalı kitap tutkunlarının, okuduklarını yorumlayabilmek, yazarların dünyasına yolculuk edebilmek ve hayal gücünü kullanarak yazma becerilerini geliştirmek üzere katıldığı Enver Aysever ile Yazı Akademisi’nin ilk dönemi sona erdi. 

 

Mudanya Belediyesi’nin yaşam boyu eğitimin önünü açmak için projelendirdiği “Mudanya Akademi”nin ilk etkinliği olan Yazı Akademisi’nin birinci dönemi sona erdi. Atölye katılımcıları bir ay boyunca, Gazeteci Yazar Enver Aysever’in rehberliğinde gözlem, bakış açısı, anlatım biçimleri, kurguyu oluşturan unsurlar ve kurgu çeşitleriyle ilgili çalışmalar gerçekleştirdi. Hayal gücünü kullanarak yazma becerilerini geliştirmek isteyenleri Mudanya’da buluşturan atölyenin katılımcıları, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Yazar Enver Aysever’e teşekkür etti.

Gazeteci, hekim ve tiyatrocuların yanı sıra özel sektör çalışanlarının bulunduğu farklı mesleklerden katılımcılar; kitaplar üzerine konuşulan, tartışılan, düşünülen bir eğitimin son gününde düşüncelerini paylaştı.

Bugüne kadar yazım teknikleri ve doğru okuma ile ilgili verimli dersleri geride bıraktıklarını kaydeden Günnur Ataokay, “Mudanya Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu atölye çok verimli bir şekilde geçti. Severek ve beğenerek takip ettiğimiz, gazeteci, araştırmacı ve yazar Enver Aysever ile böyle bir atölyede buluşabilmek bizim meslektaş olarak çok fazla bilgiye doğrudan ulaşabilmemizi sağladı. Okuduğumuz ve okuyacağımız kitapların yazarı ile bir araya gelmek de bizim için çok değerliydi. Mudanya Belediyesi’ne ve Enver Aysever’e teşekkür ederiz” dedi.

Mudanya’da yaşayan Şerife Tekin ise, “Okuma yönünden ufkum daha çok genişledi. Umarım gelecek günlerde yazmak istediklerimi yapabilirim” ifadelerini kullanırken katılımcılardan Banu Demirağ atölye ile ilgili şu yorumda bulundu: “8 yıldır Mudanya’da yaşıyorum. Böyle bir buluşmanın gerçekleşmesi benim için hem sürpriz oldu hem de farklı bir pencereden bakma heyecanı duydum. Bu buluşmaları gerçekleştiren Mudanya Belediyesi’ne müteşekkirim. Ayrıca ciddi bir özveriyle, bu yoğun temposunda zaman ayırabildiği için Enver Aysever’e de çok teşekkür ediyorum.”Yazar Enver Aysever eğitimin sonunda katılımcılara hediye ettiği kitaplarını imzaladı.

Atölyenin ikinci dönemi ise 22 Kasım Cuma akşamı gerçekleşecek.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ