Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Karya Kültürü Şiir ve Gravürlerde Yansıtıldı

Menteşe Belediyesi, Menteşe Kent Konseyi ve MUSANDER’in ortaklaşa düzenlediği “Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya” resim sergisi ve şiir etkinliği Tarihi Sekibaşı Hamamında gerçekleşti.

Şair Hamdi Topçuoğlu’nun şiirleri ile gravür ve exlibris sanatçısı Ayşe Anıl’ın eserlerinin sergilendiği etkinliğin açılış konuşmasını Menteşe Belediye Başkan Vekili Leyla Ersöz yaptı. Ersöz, 500 yıllık Tarihi Sekibaşı Hamamının hem kentteki sanatsal ve kültürel yayınların yer aldığı bir kent belgeliği, hem de bir sanat galerisi işlevi gördüğünü ifade ederek, “İlçemize ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası da olan, zaman zaman sanatçılarımızın eserlerini sergilediği Tarihi Sekibaşı Hamamımız, bugünde çok değerli iki sanatçımız, şair Hamdi Topçuoğlu’nun şiirleri ve gravür – exlibris sanatçısı Ayşe Anıl’ın eserlerine ev sahipliği yapacak” dedi.
Konuşmaların arından Şair Hamdi Topçuoğlu ve gravür – exlibris sanatçısı Ayşe Anıl’a Menteşe Belediye Başkan Vekili Leyla Ersöz tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra katılımcılar tarafından sergi gezildi. Etkinlik Şair Hamdi Topçuoğlu’na ait şiir ve bestelerin canlı müzik eşliğinde okunması ile sona erdi.
Şiir ve Gravürlerden Süzülen Karya sergisi 22 Mayıs’a kadar açık kalacak.