Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Karabağlar Belediyesi’nden 50 Okula Daha Destek…

Karabağlar’da öğrencilerin daha sağlıklı şartlarda eğitim almasını sağlamak ve fiziki ortamlarını iyileştirmek amacıyla okullara imkanlar ölçüsünde bakım, onarım desteği veren Karabağlar Belediyesi, 50 okulun daha eksiklerini tamamlayacak.

Karabağlar’daki öğrencilere eğitim dönemlerinde kırtasiye yardımı başta olmak üzere çeşitli desteklerde bulunan Karabağlar Belediyesi, okul binalarını da yenilemeyi sürdürüyor.

 Mayıs ayında başlayacak

Bu kapsamda ilçede belirlenen 50 okul için ihaleye çıkan Karabağlar Belediyesi, Mayıs ayından itibaren söz konusu okulların tadilat, bakım ve onarımını (dış ve iç cephe boyamaları, su elektrik tesisatı, iç kapıların yenilenmesi, bahçe korkuluk demirlerinin yenilenmesi vb..) başlatacak. Ayrıca bu süreçte belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da diğer okullar için küçük tadilat çalışmaları devam edecek.

İmkanlar ölçüsüsünde desteğe devam

Görevde oldukları 4 yıl içerisinde olanaklar ölçüsünde Karabağlar’da eğiteme destek verdiklerini, bundan sonra da vermeye devam edeceklerini belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  “İlçemizde 100’den fazla okul var, hepsine destek olmaya çalışıyoruz. Bizim amacımız öğrencilerimizin iyi bir biçimde yetişmesine, iyi ortamlarda eğitim almalarına destek olmak. Bundan sonra da desteklerimiz imkanlar ölçüsünde devam edecek” diye konuştu.