Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Birlik Encümen Üyeleri

olgunatila

Olgun ATİLA
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Bornova Belediye Başkanı

          Yüksek Mimar, Şehir ve Bölge Planlama-Kentsel Tasarım Uzmanı Olgun Atila, 7 Eylül 1976’da Bornova’da doğdu.

İlköğrenimini Bornova Kars Halil Atila İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. İngiltere’de bulunan Luton Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi aldıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Kentsel Tasarım bölümünde master yaptı.Eğitimini tamamladıktan sonra, mimari proje ve inşaat yapımı alanında faaliyet gösteren Olgun Atila Mimarlık Limitet Şirketi’ni kurdu.

1996-2008 yılları arasında yerel bir gazetede “Değişim” adlı köşesinde yazarlık yaptı.2006-2008 yıllarında, barış, birlik, beraberlik ve kardeşliğin savunucusu İzmir Dostluk Birliği Platformu Başkanlığı görevini üstlendi.2009 yılı yerel seçimlerinde CHP Bornova Belediyesi Meclis Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi.2009-2013 yılları arası İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Divan Katipliği görevini üstlendi.2009 – 2014 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonu Başkanı olarak çalışan Olgun Atila, aynı zamanda CHP Grup Sözcülüğü görevini yürüttü.Bornova’da yaşayan Olgun Atila, evli ve iki çocuk babasıdır.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Bornova Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2014 yılı mayıs ayında kıyı ege belediyeler birliğinin ilk meclis toplantısında Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.

ozerkayali
Özer KAYALI
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Kuşadası Belediye Başkanı

          Özer Kayalı 1960 yılında Kuşadası’nda doğdu. Zahireci Mehmet olarak tanınan Mehmet İhsan Kayalı’nın oğludur.Yedi Eylül İlkokulu ve Kaya Aldoğan Lisesi’ndeki eğitiminden sonra ODTÜ- Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. (1982)

Özer Kayalı, iş yaşamına 1984 yılında özel bir firmanın Cidde – Medine Mekanik Tesisat Şantiye Şefliği ve sonrasında Bölge Müdürlüğü görevi ile başladı. Kuşadası’ndaki iş yaşamına ise, 1987 yılında MET Mekanik Şirketi’nin ortağı ve genel müdürü olarak katıldı. Firma sahibi olarak ticaret yaşamını sürdürüyor.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevler üstlenen Özer Kayalı, Kuşadası Makine Mühendisleri Odası Denetim Sorumlusu görevini üstlendi.1989 yılında SHP’den Belediye Meclis Adaylığı ile siyasete adım attı.Özer Kayalı, 2004 ve 2009 Yerel seçimlerinde CHP Belediye Başkan Aday Adayı oldu.Eylül 2004- Temmuz 2005 yılları arasında CHP Kuşadası İlçe Saymanlığı yaptı.Temmuz 2005?ten Ocak 2008?e kadar CHP İlçe Sekreterliği görevini yerine getirdi.

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı’nda (KEGEV) 1990 yılında Mütevelli Heyeti Üyeliği’ne seçilen Kayalı; Vakıf Yönetim Kurulu üyeliği de yapmıştır. 2001 yılında başladığı Kuşadası Eğitim Hizmetleri A.Ş. “KEGEV Ü.Naci Akdoğan Koleji” yönetim kurulu üyeliğini halen sürdürmektedir.Kuşadası Ticaret Odası(KUTO) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Meclis üyelikleriyle Kuşadası ticaret yaşamındaki en önemli örgütlenmede 11 yıl görev yapmıştır.Özer KAYALI; evli, 2 çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Kuşadası Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2014 yılı mayıs ayında kıyı ege belediyeler birliğinin ilk meclis toplantısında yeniden Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.

kamilsaka
Kamil SAKA
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Edremit Belediye Başkanı

          1954 yılında Güre’de doğdu. Annesi ev hanımı, babası ise öğretmenlik mesleğini yaptı. İlk, orta ve lise öğrenimini Edremit’te tamamladı. 1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. Edremit’e gelerek serbest mühendis ve müteahhit olarak iş hayatına atıldı. 1979 yılında Günseli Hanım ile evlendi ve bir kız çocukları dünyaya geldi.

Lise yıllarındayken siyasete ilgi duymaya başladı. Liseyi bitirdikten sonra, 1972 yılında CHP’ye üye oldu ve gençlik kollarında mücadele vermeye başladı. Üniversite yıllarında yurtsever saflarda mücadelesini sürdürdü. 12 Eylül askeri darbesinden sonra siyasi hayatı kesintiye uğradı. Vatani görevini yedek subay olarak yerine getirerek, Edremit’e dönüp iş hayatına devam etti. Siyasi yasakların kalkması ile Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SODEP) Edremit kurucu üyeliği ve yöneticiliği görevinde bulundu. Daha sonra Halkçı Parti ve SODEP birleşmesi ile kurulan SHP’ye katıldı.

1987 yılında Güre Köyü, belediyeye dönüştürüldü. SHP’nin Güre Belediye Başkan Adayı olarak seçime katıldı. Henüz 33 yaşındayken Güre’nin ilk belediye başkanı seçildi. 1989, 1994, 1999, 2004 ve 2009 seçimlerinde 5 dönem daha seçilerek Türkiye’nin en uzun süre belediye başkanlığı yapan kişisi unvanına sahip oldu ve yaşamının 27 yılını sevdalısı olduğu Güre’ye ve halkına hizmet ederek geçirdi.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Edremit Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2014 yılı mayıs ayında kıyı ege belediyeler birliğinin ilk meclis toplantısında Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.

muhittindalgic
Muhittin DALGIÇ
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Çeşme Belediye Başkanı

         12 Aralık 1962 doğumlu olan Muhittin DALGIÇ, ilköğretim hayatını Alaçatı’da tamamlamıştır. Orta öğretimini İzmir Ticaret Lisesinde tamamladı ve İzmir, 9 Eylül Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Siyasi hayatı öncesinden aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktaydı.

Alaçatı Belediye Meclisi ve Encümeni Üyelikleri, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Alaçatı Belediye Başkanlığı (2004-2014) görevlerini başarılı bir şekilde yürütmüştür. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çeşme Belediye Başkanı olarak seçilmiş olan Muhittin DALGIÇ evli ve iki çocuk babasıdır.

2014 yılı mayıs ayında kıyı ege belediyeler birliğinin ilk meclis toplantısında yeniden Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.

Muhammet TOKAT
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Milas Belediye Başkanı

        1967 yılanda Milas’ın Karaca hisar Köyü’nde dünyaya geldim. İlkokulu Karaca Hisar İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise öğrenimimi Milas Lisesi’nde tamamladım. 1988 yılanda Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum.1989–2009 yılları arasında Milas’ta Serbest Avukatlık yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milas Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüttüm.2007 yılının Aralık ayında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe kongresinde aday olarak ilçe Başkanı seçildim. Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin Kurucu Başkanlığı yaptım. 6 yıl Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği ile bu süreçte Milas Tüketici Hakları Hakem Heyeti’nde iki dönem görev aldım.1998–2004 yılları arasında üç dönem Muğla Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundum. Milas’ın sosyal, kültürel ve görsel açıdan yaşanılır bir kent haline gelmesi hedefiyle 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığı görevine aday oldum. Yapılan seçimlerde Milas Halkının takdiri ve ilgisi ile Belediye Başkanlığı görevine seçildim ve halen bu görevimi sürdürmekteyim. Görev yaptığım süre içinde ilçemizin köklü ve kronik sorunlarına el atmaya çalıştım. İmar,altyapı,restorasyon,yeşil alan,organize sanayi, Akgedik barajından içme suyu alınması,spor kompleksi,kültür merkezi fuarı,uluslar arası festival,çarşı ve Pazar yeri düzenlemesi gibi sorunları ele aldım.Uygulamaya giren ve halen proje aşaması tamamlanmış çalışmalarla kentte önemli bir değişim ve dönüşüme imza atılmıştır.Hedefimiz Türkiye’nin ve dünya’nın önemli bir kentini yaratmaktır. Yalnızca ilçe merkezi değil, belde ve köylerde de güzel çalışmalar yapmaktır. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Patisi’nden yeniden aday olarak görev sürem boyunca hazırladığım ve uygulamaya koyduğum projelerle ilçenin kaderini değiştirmeyi hedefledim. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Milas halkının takdir ve desteği ile yeniden seçildim.

gokhandemirag
Gökhan DEMİRAĞ
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Foça Belediye Başkanı

          11 Ağustos 1973 tarihinde Foça’da doğdu. İlkokulu Bilecik’te, Ortaokul ve Lise eğitimini Foça Cemil Midilli Lisesi’nde tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Askerlik görevini Diyarbakır – Silvan’da yaptı.

2004 – 2009 yılları arasında Foça Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 2009 yerel seçimlerinde yeniden Foça Belediye Başkanlığı’na seçilmesinin yanı sıra Kıyı Ege Belediyeler Birliği 2011 Mayis Olağan Meclis Toplantısında Birlik Encümen Üyeliği görevine seçildi.Evli ve 1 çocuk babasıdır.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yeniden Foça Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2014 yılı mayıs ayında kıyı ege belediyeler birliğinin ilk meclis toplantısında yeniden Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.

cengizbalkan
Cengiz BALKAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Küçükkuyu Belediye Başkanı

          16 MART 1969 tarihinde Manisa’da dünyaya geldim. Memur bir ailenin 3 çocuğunun ortancısıyım. İlk, Orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamladım.Daha sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi olarak 1992 yılında mezun oldum.

Tariş Zeytinyağı Birliğinde çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 2001 yılından itibaren Altınoluk Tarım Satış Koop. Müdürü olarak görev yaptım. Zeytin ve zeytinyağı ile ilgili birçok yabancı ülkede çalışmalarım oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinde görevlerde bulundum.2009 yerel seçimlerinde CHP’den Küçükkuyu Belediye Başkanı adayı olarak adaylığımı koydum ve seçildim.Tekrar sizlerin yüksek taktiğiyle 2014 yerel seçimlerinde CHP aday oldum ve seçilerek görevime devam etmektedeyim.Evli ve bir çocuk babasıyım. Orta derecede Fransızca bilgisine sahibim.30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Küçükkuyu Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2014 yılı mayıs ayında kıyı ege belediyeler birliğinin ilk meclis toplantısında Birlik Encümen Üyeliğine seçildi.

Yorumlar kapatıldı.

Üye Belediyelerimizin Dikkatine !

SAYFAYA GİT