Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Birlik Encümen Üyeleri

Filiz CERİTOĞLU SENGEL
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Selçuk Belediye Başkanı

          Filiz Ceritoğlu Sengel, 1981 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Selçuk’ta tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, lisans ve özel hukuk alanında yüksek lisansını yaptı. 2007 ‘den beri Selçuk’ta avukatlık yapmakta olan Sengel, evli ve bir çocuk annesidir. Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku ve Marka ve Patent Hukuku alanında uzman olan Sengel, “ Mimari
Eserler” ve “Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve Esinlenme” isimli iki kitabın yazarıdır. 

       2009-2014 yerel seçimlerinde ,Selçuk Belediyesi Meclis Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak  seçilen Filiz Ceritoğlu Sengel, başarılı çalışmaları ve halkın ilgisi sonucu 2019 yerel seçimlerinde Selçuk Belediye Başkanı seçilmiştir.  29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde, Birlik Encümen üyeliğine  seçilmiştir.


Ömer GÜNEL
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Kuşadası Belediye Başkanı

       1971 yılında Almanya’nın Berlin kentinde doğan Ömer Günel,  İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans, Ekonomi Hukuku dalında İstanbul Bilgi Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi aldı.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ömer Günel, 2019 mahalli idareler seçimlerinde Kuşadası Belediye Başkanlığına seçilmiş olup, ayrıca 29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde, Birlik Encümen üyeliğine seçilmiştir.


Selman Hasan ARSLAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Edremit Belediye Başkanı

       Selman Hasan Arslan, 1957 yılında Edremit, Mehmetalan’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Edremit’te tamamlayan Arslan, Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine bağlı Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulundan  1979 yılında dereceyle mezun olan Arslan,  serbest muhasebeci mali müşavir olarak Edremit´te çalışmaktayken  Zeytinli Belediye Başkanlığına  seçilen  Arslan, evli ve 2 çocuk babasıdır.  Edremitlilerin güvenini ve sevgisini kazanarak 2019 yerel seçimlerinde Edremit Belediye Başkanı seçilmiş, ardından 29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde, Birlik Encümen üyeliğine   seçilmiştir.

 


Ekrem ORAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Çeşme Belediye Başkanı

          1971 tarihinde İzmir, Çeşme’de dünyaya geldi. Gazi İlkokulu, Saint-Joseph Ortaokulu ve İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ndeki eğitimlerinin ardından, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Evli ve bir çocuk babasıdır. Çeşme ve Alaçatı’nın yerel gazetesi Çeşme Güneşi Gazetesi’nin imtiyaz sahibidir.

         Ekrem Oran, 2004 yılında aktif siyasete katılarak, 2004 ve 2009 mahalli idareler seçimlerinde Çeşme Belediyesinde Meclis Üyeliği yaptı.  Ege Genç İşadamları Derneği gibi kuruluşların yönetim ve denetim kurullarında görev alan Oran, 2019 yerel seçimlerinde Çeşme İlçesi Belediye Başkanı seçilmiş, ardından 29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde, Birlik Encümen üyeliğine   seçilmiştir.

 

 

Muhammet TOKAT
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Milas Belediye Başkanı

      1967 yılanda Milas’ın Karacahisar Köyü’nde doğan Tokat, ilk ve orta öğrenimini Milas’ta tamamladı. 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, 1989–2009 yılları arasında Milas’ta serbest avukatlık yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Muhammet Tokat,1999 yılında Milas Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüttü. Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği , 1998–2004 dönemi Muğla Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği olarak görev yaptı. 2009 , 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Milas halkının takdir ve desteği ile Muğla-Milas İlçesi Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. 29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde, Birlik Encümen üyeliğine  seçilmiştir.

 


Ali ENGİN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Narlıdere Belediye Başkanı

    1965 yılında Pertek’te dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü ve ardından Ege Üniversitesi İşletme Programını tamamladı. İnşaat sektöründe iş adamı olan Ali Engin evlidir. Sivil toplum kuruluşlarında da  aktif görevler alan Ali Engin ,başarılı çalışmalarının sonucunda, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Narlıdere İlçesi Belediye Başkanı seçilmiş, ardından, 29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde, Birlik Encümen üyeliğine seçilmiştir.

cengizbalkan
Cengiz BALKAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Küçükkuyu Belediye Başkanı

        1969 yılında Manisa’da dünyaya geldi. İlk, Orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. Ziraat mühendisi olan Balkan, evli ve bir çocuk babasıdır.

       Zeytin ve zeytinyağı ile ilgili önemli çalışmaları vardır.  2009, 2014 ve 2019  mahalli idareler seçimlerinde  Çanakkale ili, Küçükkuyu İlçesi Belediye Başkanı olarak seçilen Balkan, 29.05.2019 tarihinde yapılan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Meclisinde,  Birlik Encümen üyeliğine  seçilmiştir.

Yorumlar kapatıldı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ