Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Birlik Encümen Üyeleri

Filiz CERİTOĞLU SENGEL
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Selçuk Belediye Başkanı

          İlköğretim ve lise’yi Selçuk’ta tamamlayıp; 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesi kazanarak mezuniyetin ardından yine Marmara Üniversitesinde Tezli Özel Hukuk Yüksek lisansı yaptı.
Tez konum olan Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda uzmanlaşarak; Marka ve Patent vekilliği sınavlarında başarı elde ederek marka ve patent vekilliği yapmaya hak kazandı. “Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari
Eserler” ve “Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve Esinlenme” isimli iki kitabın yazımını tamamlayarak basımları gerçekleşti. 
İstanbul’da avukatlık stajını yapıp, mesleki tecrübe kazandıktan sonra tekrar 2007 yılında Selçuk’a gelerek kendi hukuk bürosunu açtı. 
2009 yılındaki yerel seçimlerde Selçuk CHP’den Meclis üyesi olarak seçildim. 2009-2014 yılları arasında Hukuk Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, Eğitim Kültür ve Spor Komisyonu üyelikler, Encümen Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini üstlendi.
2010 yılında Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği Kurucu Başkanlığını üstlendiği derneği kurarak; o günde bu güne halen daha toplumsal eğitimi esas alan bu derneğin başkanlığını yürütmektedir.
2014 yerel seçimlerinde; İzmir Büyükşehir ve Selçuk Meclis üyesi olarak seçildiğim gibi; 2014’ten bu yana Selçuk CHP Meclis Grup Başkan Vekilliğini ve Grup Sözcülüğünü devam ettirmektedir. Ayrıca 2014 yılından bu yana İzmir Büyükşehir Meclisinde Denetim Komisyon Üyeliği, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini ifa etmektedir. Yine Selçuk Meclisinde ise; Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini devam ettirmektedir.
2007 yılında Vasıf Gökhan Sengel ile evlendi ve 2012 doğumlu Nefes Sengel isminde bir kızları oldu.

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  seçildi.


Ömer GÜNEL
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Kuşadası Belediye Başkanı

         Antalya’nın Elmalı ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ömer GÜNEL, 1971 yılında Almanya’nın Berlin kentinde doğdu.. İlk ve orta öğrenimini Antalya’da tamamladı.  1991 yılında geldiği Kuşadası’nda üniversite eğitimini sürdürmek amacıyla birçok iş dalında çalıştı.  Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans, Ekonomi Hukuku dalında İstanbul Bilgi Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi aldı.  1997 yılında kurduğu Günel Avukatlık Ortaklığı’nda halen avukatlık mesleğini sürdürmektedir.  Ömer Günel 2004 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi A. Adaylığı, 2008-2009 yılları arasında CHP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2009 Yerel seçimlerinde CHP Kuşadası Belediye Meclis üyeliği listesinden 1. Sıra kontenjan adayı olarak Kuşadası Belediye Meclisine seçildi.  6 Nisan 2013 yılında binlerce hemşerisinin katılımı ile açıkladığı Kuşadası Belediye Başkan A. Adaylığı çalışmalarını tüm Türkiye’ye örnek gösterilecek bir şekilde yaptı. Bu süreçte çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadı. Kuşadası’nda 68.000 seçmene mektup gönderdi. 600’den fazla gönüllü ile sürdürdüğü çalışmalarını Cumhuriyet Halk Partisinin gerek Aydın Büyükşehirde gerekse Kuşadası Belediyesinde yerel seçimleri kazanması için aktif bir şekilde devam ettirdi. 24 Haziran genel seçimlerinde gönüllü arkadaşlarıyla etkin bir çalışma yaptı.  Çağdaş Hukukçular Derneği üyesidir. Ada Spor Kulübü Derneği, Kuşadası Genç İşadamları Derneği, Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği , Kuşadası Motosiklet ve Motor Sporları Derneği gibi Kuşadası’nda birçok derneğin kuruluşunda ve yönetiminde aktif görevler aldı.  Evli ve iki çocuk sahibi olan Ömer Günel siyasetin kadınlar ve gençlerle yüksek hedeflere ulaşacağına inanmakta ve bu amaçla yaptığı tüm çalışmalarında en büyük desteği eşi öğretmen Duygugül Günel ve oğulları Ada Hasan ve Rüzgar Ali’den almaktadır.

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  seçildi.


Selman Hasan ARSLAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Edremit Belediye Başkanı

         Selman Hasan Arslan, 1957 yılında Edremit/Mehmetalan’da dünyaya geldi. İlkokulu Mehmetalan İlkokulunda, orta ve liseyi Edremit Lisesinde tamamlayan Arslan, 1975 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine bağlı Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okuluna girdi.. 

1979 yılında dereceyle mezun olan Arslan, 1983 yılından beri, serbest muhasebeci mali müşavir olarak Edremit´te çalışmakta. 

Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  seçildi.


Ekrem ORAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Çeşme Belediye Başkanı

         21 Mayıs 1971 tarihinde İzmir, Çeşme’de dünyaya geldi. Gazi İlkokulu, Saint-Joseph Ortaokulu ve İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ndeki eğitimlerinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etti.Ekrem Oran, 2004 yılında CHP’de siyasete katılarak, aynı yıl Çeşme Belediyesinde Kontenjan Meclis Üyesi seçildi. 2009 Yerel Seçimlerinde Çeşme Belediyesi Meclis Üyesi oldu. 2004-2013 yılları arasında Çeşme Belediyesi’nde Başkan Vekilliği, Encümen Üyeliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Denetim Komisyonu Başkanlığı gibi görevlerde yer aldı. 2 bin 500 nüfuslu Çeşme Plaj Evleri Kooperatifi’nde yönetim kurulu başkanı olan Oran, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nda ve Çeşme Atatürkçü Düşünce Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu., Ege Genç İşadamları Derneği’nde denetim kurulu üyeliğini sürdürüyor. Çeşme ve Alaçatı’nın yerel gazetesi Çeşme Güneşi Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olan Oran, evli ve bir çocuk babasıdır.

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  seçildi.

Muhammet TOKAT
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Milas Belediye Başkanı

        1967 yılanda Milas’ın Karaca hisar Köyü’nde dünyaya geldim. İlkokulu Karaca Hisar İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise öğrenimimi Milas Lisesi’nde tamamladım. 1988 yılanda Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum.1989–2009 yılları arasında Milas’ta Serbest Avukatlık yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milas Belediye Meclis Üyeliği görevini yürüttüm.2007 yılının Aralık ayında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe kongresinde aday olarak ilçe Başkanı seçildim. Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin Kurucu Başkanlığı yaptım. 6 yıl Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği ile bu süreçte Milas Tüketici Hakları Hakem Heyeti’nde iki dönem görev aldım.1998–2004 yılları arasında üç dönem Muğla Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundum. Milas’ın sosyal, kültürel ve görsel açıdan yaşanılır bir kent haline gelmesi hedefiyle 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığı görevine aday oldum. Yapılan seçimlerde Milas Halkının takdiri ve ilgisi ile Belediye Başkanlığı görevine seçildim ve halen bu görevimi sürdürmekteyim. Görev yaptığım süre içinde ilçemizin köklü ve kronik sorunlarına el atmaya çalıştım. İmar,altyapı,restorasyon,yeşil alan,organize sanayi, Akgedik barajından içme suyu alınması,spor kompleksi,kültür merkezi fuarı,uluslar arası festival,çarşı ve Pazar yeri düzenlemesi gibi sorunları ele aldım.Uygulamaya giren ve halen proje aşaması tamamlanmış çalışmalarla kentte önemli bir değişim ve dönüşüme imza atılmıştır.Hedefimiz Türkiye’nin ve dünya’nın önemli bir kentini yaratmaktır. Yalnızca ilçe merkezi değil, belde ve köylerde de güzel çalışmalar yapmaktır. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Patisi’nden yeniden aday olarak görev sürem boyunca hazırladığım ve uygulamaya koyduğum projelerle ilçenin kaderini değiştirmeyi hedefledim. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Milas halkının takdir ve desteği ile yeniden seçildim.

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  2. kez seçildi.


Ali ENGİN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Narlıdere Belediye Başkanı

      1965 yılında Pertek’te dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü ve ardından Ege Üniversitesi İşletme Programını tamamladı.

İş hayatını Engin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürüyor.

İzmir Müteahhitler Derneği, BİLSES Vakfı, Karşıyaka Spor Kulübü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi’nde çalışmalar yürüttü.

Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Başkan Yardımcısı, ve 2003-2006 yılları arası Kurultay Delegesi olarak CHP’de aktif görevler aldı.

Ali Engin, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İzmir İli, Narlıdere İlçesi Belediye Başkanı oldu.

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  seçildi.

 

cengizbalkan
Cengiz BALKAN
Kıyı Ege Belediyeler Birliği
Encümen Üyesi
Küçükkuyu Belediye Başkanı

          16 MART 1969 tarihinde Manisa’da dünyaya geldim. Memur bir ailenin 3 çocuğunun ortancısıyım. İlk, Orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamladım.Daha sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi olarak 1992 yılında mezun oldum.

Tariş Zeytinyağı Birliğinde çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 2001 yılından itibaren Altınoluk Tarım Satış Koop. Müdürü olarak görev yaptım. Zeytin ve zeytinyağı ile ilgili birçok yabancı ülkede çalışmalarım oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinde görevlerde bulundum.2009 yerel seçimlerinde CHP’den Küçükkuyu Belediye Başkanı adayı olarak adaylığımı koydum ve seçildim.Tekrar sizlerin yüksek taktiğiyle 2014 yerel seçimlerinde CHP aday oldum ve seçilerek görevime devam etmektedeyim.Evli ve bir çocuk babasıyım. Orta derecede Fransızca bilgisine sahibim. 30 Mart 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Küçükkuyu Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2019 Kıyı Ege Belediyeler Birliği Genel Kurulunda Birlik Encümenine  2. kez seçildi.

Yorumlar kapatıldı.