Kıyı Ege Belediyeler Birliği

BERGAMA’da Miniklerin JUNİOR CUP Heyecenı…

Hafta Sonu Bergama Belediyesi Erdal Önder Spor Salonu’nda düzenlenen Bakırçay Junior Cup minik sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Bu yıl ilki düzenlenen turnuvada Basketbolda Bergama Belediyespor U11 ve U12, Işıkkent Koleji U11 ve U12 ve Aliağa Batıyaka Spor U11 Erkek takımları yer aldı. Voleybolda ise Bergama Belediyespor Mini Kız, Işıkkent Koleji Minik Kız, Dikili Lodos Spor Minik Kız takımları mücadele etti. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’te organizasyonda minikleri yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu.

Turnuva sonunda tüm takım oyuncularına sertifika veren Başkan Gönenç; “Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ama en çok da bu salonda mücadele eden geleceğimizin teminatı çocuklarımıza. Onlar bugün bizlere sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu ve kavga şiddetle değil eğlenerek yapılabileceğini gösterdiler. Tüm sporcularımızı yürekten kutluyor, geleceklerinin aydınlık olmasını diliyorum” dedi.

Turnuvada arkadaşlık ve dostluğun kazandığını söyleyen Bergama Belediyespor Antrenörü Ercan Süleyman Gündem ise; “Turnuvada antrenörlerin ve velilerin sadece skora bakmadan, sporun bir anlamda eğlence olduğunu ve bu tarz organizasyonlarla çocukların yeni arkadaşlar edindiğini, sporun mücadele yönünün yanında eğlence yönünün de ön plana çıkartılması gerektiğini öğrendiği bir hafta sonu geçirdiler. Ayrıca İl Birinciliği müsabakalarının İzmir’de oynanmasından dolayı takımlarını fırsat bulup izleyemeyen veliler, bu organizasyon ile çocuklarını Bergama’da izleme şansı da bulmuş oldular. Ben çocuğa ve spora verdiği önem ile her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dikili Lodos Spor Kulübü Antrenörü Murat Solmaz ise; “Birinci Junior Cup’ın sporcularımız için en büyük artısı birbirleriyle tanışmaları oldu. Sporun paylaşma olgusu meydana çıkmış oldu. Böyle bir turnuvada çocuklarımızı bir araya getiren Bergama Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç’e çok teşekkür ediyorum” dedi.