Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Bayraklı Belediye Tiyatrosu görücüye çıkıyor

Bayraklı’da “savaşa karşı kabare”

Bayraklı Belediyesi tiyatro ekibi “Savaşa karşı kabare” adlı müzikli tiyatro oyunuyla ilk gösterisini sergileyecek. 6 Mayıs’ta Osmangazi Konferans Salonu’nda seyirciyle buluşacak olan ekip, her hafta cumartesi saat 20.00’da aynı sahnede performans sergileyecek. Etkinlik ücretsiz olacak.

Seçmelerden sonra çalışmalara geçtiğimiz yıl yaz aylarında başlayan Bayraklı Belediyesi tiyatrosu ilk oyunları “Savaşa karşı kabare” ile seyirci karşısına çıkacak. Kerem Yalçın’ın yönetmenliğini yaptığı müzikli tiyatro oyunu; Bertolt Brecht, Wolfgang Borchert, Karl Valentin, Nazım Hikmet, Turgut Özakman ve Orhan Veli Kanık gibi önemli yazarların metin ve şiirlerinden tiyatroya uyarlandı. Yardımcı yönetmenliğini, koreograf ve dansları da Aslı Yalçın’ın yaptığı oyunda Aslı Kökpınar, Ayşe Gencer Ergun, Berkan Kısabacak, Emine Gül Sülüner,  Eylül Yücel, Fethiye Feyza Sönmez, Hilal Vitaş, Kurtuluş Akın, Mert Bulut, Oğuz Sabancı, Oğuzhan Danyıldız, Öykü Arslan, Özgün Özen, Özlem Vatan Ergun, Selin Dincer, Serhat Duman, Şule İneç, Tuğba Turhan, Yasin Sağkal ve Yiğithan Çoğan rol alıyor.

6 MAYIS’TAN SONRA HER CUMARTESİ…

En eski zamanlardaki kavimlerden, birinci ve ikinci dünya savaşı Almanya’sına; Anadolu topraklarından, geleceğin dünyasına kadar uzanan Kabareyi izlerken, gülmekten kendinizi alamayacaksınız. 6 Mayıs’tan itibaren her cumartesi Bayraklı Belediyesi Osmangazi Konferans Salonu’nda oyunlarını sergileyecek olan ekip saat 20.00’da ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.

HER PAZAR ÇOCUKLARA ÖZEL TİYATRO

Bayraklı Belediyesi tiyatro ekibi çocukları da unutmadı. Kerem Yalçın’ın yazıp yönettiği “Beyaz kanatlı kelebek” adlı müzikli çocuk tiyatrosu 7 Mayıs tarihinden itibaren her pazar günü Bayraklı Belediyesi Osmangazi Konferans Salonu’nda sahnelenecek. Ücretsiz düzenlenecek etkinlik saat 13.00’da başlayacak.

HERKESİ TİYATROYA BEKLİYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Geçtiğimiz yıl bünyemizde bir tiyatro ekibi kurduk. Çalışmalarına ara vermeden devam ettiler. Çok çalıştılar. Şimdi ilk oyunlarını sergileyecekler. Her hafta sonu Osmangazi binamızda sahnelenecek oyunlara herkesi davet ediyoruz” dedi.