Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Başkan Eriş’ten Muhtarlarla Meğerlendirme Toplantısı

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, muhtarlarla yemekli toplantıda bir araya geldi. Eriş, muhtarların halka hizmet yolunda en önemli yol arkadaşları olduğunu belirterek, sorunların çözümü, hizmetlerin eksiksiz sağlanması adına işbirliği ve ortak akılla hareket etmeye devam ettiklerini söyledi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, belediye başkan yardımcıları, belediye daire müdürleri ve mahalle muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda Nisan ayından Ocak ayına dek Ödemiş Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları değerlendirdi.

Çalışmaları değerlendirdi

İmkanlar dahilinde Bozdağlar’dan Aydın Dağları’na kadar 99 mahallede hayatı kolaylaştıracak, üreticinin emeğine sahip çıkarak ekonomiye katkı sunacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Eriş, Nisan ayından itibaren Çözüm Masası ile vatandaşların sorun ve taleplerinin takipçisi olduklarını, Üç Eylül ve Umurbey Mahallesi’nde hizmete açılan Gündüz Çocuk Bakımevleri ile çalışan kadınların çocuk bakımına destek verdiklerini söyledi. Mursallı Mahallesi’ni Gölcük Gölü’nün suyuyla buluşturduklarını, Bademli Barajı Sulaması’nda da akıllı kartlı sayaçlı sistemle suyu en verimli şekilde değerlendirmeye başladıklarını aktaran Eriş, Işık Mahallesi’nde 40 dekarlık alanda lavanta dikimi ile bölgedeki üreticilere alternatif ürün konusunda öncülük yaptıklarını ifade etti.

Üreticinin ürünlerine yeni pazarlar bulması, ürününün değerinin korunması adına festivaller düzenlediklerini hatırlatan Eriş, ipekböcekçiliğinin kadın üreticilerce canlandırılması için başlatılan projenin heyecan verici olduğunu söyledi.

 Yeni yollarla mesafeler kısalıyor

Kırsal mahallelerde açılan yeni yolların önemine vurgu yapan Eriş, Hacıhasan-Kemer-Yılanlı bölgesini Birgi üzerinden 24 kilometre yol kat etmek yerine 5 kilometrelik yeni güzergahla Bozdağ-Salihli karayoluna bağlayan Başalan-Birgi Küme Evleri yolunun hem ürünleri alıcıya daha kolay ulaştıracağını hem de zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanacağını belirtti. Eriş, Köseler ile Üzümlü’yü birbirine bağlayan yeni yolun da 5,5 kilometrelik tasarruf olanağı sunduğunu sözlerine ekledi.

 Güney çevre yolunda kepçe vuruldu, kuzey çevre yolu için hazırlıklar sürüyor

Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Ödemiş’in sorunlarına çözüm bulmak üzere hazırlıkların devam ettiğini belirterek, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirilecek kuzey çevre yolunun da bu anlamda kentteki trafiğe soluk aldıracağına dikkati çekti.

Bölünmüş yol projesi kapsamında güney çevre yolunun yapımına başlandığını, yüklenici firmanın Hayvan Pazarı ve Et Entegre Tesisi güneyinde dolgu yaptığını aktaran Eriş, 20 yıldır beklenen güney çevre yolunun yanı sıra kuzey çevre yolu için harita çalışmalarına başlandığını belirtti. Eriş, her iki çevre yolunun kent içi yollardaki taşıt yükü ve otopark sıkıntısını azaltacağını dile getirdi.

Ödemiş’in beklediği çalışmalar ve yatırımlar konusunda da talepleri iletmeye devam ettiklerini söyleyen Eriş, sık sık kazaların yaşandığı Ödemiş-Ovakent karayolu, bölünmüş yol çalışmaları, Aktaş Barajı ve Rahmanlar Barajı inşaatı nedeniyle yaşanan yol sıkıntılarını ilgili kurumlara aktararak, takipçisi olduklarını vurguladı.

Sorunlara yerinde çözümler geliştirdiklerini belirten Eriş, vatandaşa hizmette asla siyaset olamayacağını dile getirerek, “Her mahallemizde sorunları bizzat muhtarların bizlerle paylaşıyor olması önemli. Ben sıkıntıları muhtarlarımdan duymak isterim. Daha doğru ve güzel. Bu anlamda ortak akılı da geliştirmek adına muhtarlarımızın talep, öneri ve görüşlerini daima bekliyoruz” dedi.

Başkan Eriş’e teşekkür etti

Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran, Başkan Mehmet Eriş’in mahallelere yönelik ziyaretlerinin sorunların yerinde tespiti ve çalışmaların verimliliği açısından son derece önemli olduğunu belirterek, muhtarlar adına teşekkür etti. Toplantıda muhtarlar, talep ve önerilerini Başkan Eriş’le paylaştı.

       Kıyı Ege Belediyeler Birliği Eğitim Akademisi ve İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İş Birliği ile gerçekleşen Afet Farkındalık Eğitimi 3. Hafta Programı İlan Edilmiştir 

     PROGRAMI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ