Kıyı Ege Belediyeler Birliği

Aydın Efeleler Belediyesi Eğitim Programı Tamamlandı

Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Efeler Belediyesi işbirliğiyle 17 Mayıs 2017  ile 19 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen İletişim, Beden Dili ve Halkla İlişkiler Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.
Efeler Belediyesi ile Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle 2 tam gün süren ve Efeler Belediye Başkanlık binasın’da gerçekleştirilen İletişim, Beden Dili ve Halkla İlişkiler konulu mevzuat bilgilendirme toplantısının son günündeki sertifika törenine Efeler Belediye Başkanı M.Mesut Özakcan, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, birim Müdürleri ile 150  Belediye Personeli katıldı. 2 günlük seminer süresince slayt eşliğinde programa katılımcılarına sırası ile  İletişim, Beden Dili ve Halkla İlişkiler  ve Güncel Mevzuatlar konulu seminer verilmiştir.

Efeler Belediye Başkanı M.Mesut Özakcan , bu tür eğitimlerin her zaman faydalı olduğunu bildiklerini belirterek  “Belediyede, halka hizmet ederken, hizmet ettiğimiz insanlara karşı nazik davranışımız, anlayışlı davranışımız, onları anlamaya çalışmamız ve sabırla dinleyip cevap vermemiz çok önemli.” verilen eğitimin önemimi ifade etmiştir.

Belediye ile diğer kamu kurumlanın farklı olduğunu ifade eden Başkan Özakcan, “Vatandaşımızın Belediyeye girme psikolojisi ile kaymakamlığa veya diğer kamu kurumlarına girme psikolojisi çok farklı. Belediyeyi daha bir kendinden görür, çünkü oradaki üst yönetimi kendi oyuyla tayin etmiştir. Ama Belediyede çalışanların yükü de çok fazla. Bugün belki yürürlükteki yönetmeliklerle Belediyeleri yönetmek o kadar kolay değil. Hepimiz stres altındayız. Hem iş yapıp, hem halkı memnun etmek, hem de belediyenin giderlerini karşılamak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından  Kıyı Ege Belediyeler Birliği adına Genel Sekreter Hurşit AKDEMİR , Efeler Belediye Başkanı Özakcan’a göştermiş olduğu ilgisine teşekkür ederek Birlik Başkanı ve Yönetim Kurulunun eğitimlere İçişleri Bakanlığından onaylı  birlik tüzüğümüzün 7. Maddesi gereğince tüm üye Belediyelerimize yerel ve Uluslararası eğitimlere yararlı olduğu ve Belediyelerimiz menfaatlerini yasalar çerçevesinde yararlı hale getirilmesi için katkılarını koymaktadır. ve işbirliği nedeni ile Birlik Başkanı ve Yönetim kurulu üyeleri adına Başkana plaketi vererek, ardından tüm katılımcılara sertifikalar Başkan, Başkan Yardımcısı, Birlik Genel Sekreteri, İnsan Kaynakları Müdürü ve Prof. Dr. Aylin Göztaş tarafından katılım Belgeleri dağıtılmıştır.